Натяжні стелі у залі: дизайн, можливості, тренди

Якщо ви вирішили зробити ремонт у квартирі або в залі, значить, ви вже переглянули сотні фото різних варіантів в Інтернеті. Напевно, особливу вашу увагу привернули стелі. Вони такі різні, кольорові, складні та прості, зі вставками та без них, малюнками, підсвічуванням, навіть 3D ефектами. Ви можете здивуватися, але всі ці конструкції – це натяжні стелі, і багато з них створюються на основі основних комплектуючих – напрямних і полотна. Основа доповнюється освітлювальними приладами, вставками з гіпсокартону, нанесенням зображень, навіть світлотехнічним обладнанням, але залишається незмінною. Зацікавились? Тоді саме час розповісти вам, які натяжні стелі в залі встановлює компанія Nova Stelya.

Як розмір зали впливає вибір матеріалу натяжної стелі?

Вибір натяжної стелі, її матеріалу та конструкції безпосередньо залежить від розмірів приміщення та його геометрії. Одна стеля зовсім по-різному виглядатиме у невеликій вітальні міської квартири в старому будинку, у просторому приміщенні новобудови та в залі заміського будинку. Окремо варто звернути увагу на такі популярні сьогодні вітальні студії, які поєднані із кухнею. Тому про кожне таке приміщення та вибір стелі в нього варто говорити окремо.

Маленька вітальня

Навіть якщо вітальня маленька, вона повинна повноцінно виконувати свої основні функції головної кімнати в будинку. Можна захаращувати простір елементами декору, намагаючись зробити вітальню ошатною, а можна використовувати тільки необхідні меблі, а родзинкою залу зробити натяжну стелю.

Конструкція дає можливість зробити приміщення вищим, ширшим або вужчим при необхідності. Навіть за допомогою стандартної однорівневої стелі можна візуально коригувати розміри приміщення:

Деякі дизайнери припускаються помилки, вважаючи, що маленька вітальня не підходить для використання різних ефектів на натяжній стелі. Наприклад, правильно підібране зображення для фотодруку може підняти стелю та трансформувати розміри кімнати.

Стеля, що парить, ще один прийом, який доцільно використовувати в маленьких вітальні. Конструкція з освітленням по периметру полотна виконує відразу кілька функцій: піднімає стелю, розширює простір і є додатковим джерелом освітлення.

Багаторівнева натяжна стеля у маленькій вітальні не завжди правильне рішення. Але якщо в кімнаті високі стелі, його використання доцільно. Невелике приміщення з високими стелями нагадує «кам'яний мішок» або колодязь. Позбутися таких асоціацій і допомагають натяжні конструкції в кілька рівнів.

Це може бути цікавий проект із центральним основним акцентом у вигляді ніші або виступу по центру кімнати, там де розміщується основна люстра. Для такої стелі достатньо висоти 2,8 метра, тому якщо ви хочете зробити оригінальною невелику вітальню зі стандартною висотою стелі, цей варіант конструкції також вам підійде.

Є одне цікаве рішення, для якого знадобиться більша, ніж 2,8 метра, висота стелі – незвичайні форми. Найчастіше з гнучкого каркаса формують смугу хвиль по стелі. Виглядають це дуже ефектно, а якщо з'єднати таку смугу з оформленням стін та меблів, то готове рішення для зонування готове.

Маленька вітальня пропонує великі можливості для реалізації оригінальних ідей для професійних дизайнерів. Головне завдання господарів, відійти від стереотипів про звичну білу стелю і докладно викласти фахівцям компанії Nova Stelya свої побажання та вимоги.

Стандартна вітальня

Стандартний розмір вітальні у квартирі від 18 до 25 метрів. Цього цілком достатньо, щоб створити будь-який дизайн натяжних стель. Якщо ми говоримо про багаторівневі конструкції, то тут важливі не стільки розміри, скільки висота. За стандартами для житлових кімнат вона повинна становити не менше 2,7 метрів, а це означає, що дворівневу натяжну стелю для стандартної вітальні грамотний дизайнер розробить у будь-якому варіанті.

Важлива вимога у вітальні – зонування простору. Навіть у стандартних вітальні є зона відпочинку та зона, де господарі приймають гостей. Їх можна відокремити фізично, тобто використовувати перегородки або розміщення меблів, а можна візуально, за допомогою правильного дизайну натяжних стель. Для цього використовуються різні прийоми:

Стандартні вітальні зазвичай мають велике вікно, яке прикрашається ошатними шторами. Тому доцільно використовувати в них конструкції із прихованими нішами для карнизів.

Власникам великих віталень у квартирах та залів у заміських будинках дизайнери можуть запропонувати ще більшу різноманітність варіантів оформлення верхньої частини кімнати.

Натяжні стелі у великій залі

Дизайни, які можна створювати у великих вітальнях квартирта залах приватних будинків, можна використовувати і в різних нежитлових приміщеннях. Ресторани, клуби, кафе – наведені нижче види конструкцій натяжних стель можна використовувати в будь-якому з цих приміщень.

Натяжні стелі у вигляді арки

Це складні у проектуванні та встановленні конструкції натяжних стель, але вони дуже ефектно виглядають. Арка може бути встановлена по всій площі стелі, а може окремо виділяти певну зону вітальні. У такій конструкції використовують як класичні, і декоративні фактури. Оригінально виглядають на арочних склепіннях вставки з поверхнею під дерево, що імітують бруси. Можна розглядати полотно під мармур чи камінь, особливо якщо йдеться про історичні стилі, що відрізняються показною розкішшю та багатством оздоблення.

Арка не обов'язково має бути повною. У великих залах, особливо якщо приміщення має не ідеальну геометрію, можна зробити арочне склепіння тільки біля однієї стіни. В цьому випадку установка легша і стеля виглядає лаконічніше. Таку арку легко вписати в оформлення стін, поєднавши в єдине ціле весь інтер'єр.

Натяжні стелі у вигляді краплі

Ще один цікавий прийом, що реалізується за допомогою вигнутих профілів конструкції. У великій залі в такий спосіб можна виділити центр кімнати, зону столу, де збираються гості чи сім'я на урочисті вечері, обіди.

Виступ не обов'язково повинен мати правильну форму краплі. Дуже часто такі прийоми використовують для того, щоб опустити люстру або підкреслити її, якщо це дорогий і дуже красивий елемент системи освітлення.

Виступи часто використовують і чисто практичною метою, якщо у приміщенні складна вентиляційна або протипожежна система, вона може суттєво опускатися вниз від основного перекриття. Такі випадки особливо часто спостерігаються у ресторанах та клубах, де вимоги до безпеки дуже високі. Щоб повністю замаскувати таку особливість комунікації стандартним натяжним полотном, стелю довелося б опускати занадто сильно, а це не завжди дозволяє зробити висота приміщення. Тому краплі стають ідеальним рішенням для такого приміщення.

Крапля може бути одна в центрі кімнати, а може бути кілька, якщо, наприклад, потрібно виділити групи столів в банкетному залі і красиво оформити освітлення над ними.

Натяжні стелі у вигляді дюни

Дюна – це крапля навпаки. Якщо у вигляді краплі зі стелі опускається конус, то дюна – це увігнута форма. Це незвичайне дизайнерське рішення з'явилося нещодавно, але вже стало популярним у багатьох сучасних стилях інтер'єру, наприклад у футуристичному.

Дюни, як і краплі, можуть використовуватись у центрі кімнати. У таких увігнутих стелях дуже оригінально виглядають світильники, складні люстри. Можна дюни формувати в групи, причому западини повинні бути різних розмірів.

Натяжна стеля у вигляді хвилі

Цей вид оформлення спочатку використовували в басейнах і спа-центрах, так як він виглядав тематично. Але сьогодні хвилі застосовуються в інтер'єрах залів різних квартир і будинків. За допомогою хвилі можна підкреслити стиль дизайну, якщо це середземноморський інтер'єр.

За допомогою такої неординарної стелі добре вирішувати вимоги щодо зонування зали. Єдина умова для встановлення такої натяжної стелі – велика висота приміщення. Як і краплі хвилі досить сильно опускають натяжну конструкцію, тому підходять не для всіх віталень.

Натяжні стелі у вітальні, об'єднаних з кухнею (студія)

Головне завдання натяжних стель у студії – об'єднати та одночасно розділити дві важливі, але дуже протилежні за призначенням зони. Кухня – це місце, де готують їжу, "кабінет" господині будинку, місце, де ідеальний порядок підтримувати дуже важко не тільки на робочих поверхнях, а й на стелі. Вітальня – зона зразково-показова. Тут приймають гостей, підтримують затишок та чистоту.

Саме натяжна стеля може згладити цю різницю, але зробити обидві частини єдиним цілим. Найчастіше зонування роблять за допомогою різних текстур та кольорів полотен. На кухні бажано використовувати ПВХ полотно, яке простіше миється, але можна, якщо дозволяє бюджет, встановити і спеціальне тканинне полотно з просоченням «антибруд». Зазвичай кухонну частину не балують цікавими дизайнами, головне щоб було практично. Тому дизайнери поєднують ці зони за кольором: у кухні просто і функціонально, у вітальні красиво і ошатно. У вітальні в цьому випадку можна використовувати будь-який з прийомів, про які вже йшлося вище: від простого поєднання кольорів, до складних конструктивних хвиль і дюн.

З усього, що ми описали вище, можна зробити висновок, що у великому залі можна використовувати будь-яку натяжну стелю. Можна поєднувати різні види конструкцій, можна встановлювати один, але дуже яскравий вид. А можна просто зробити однотонне матове натяжне полотно з ПВХ або тканини, щоб зробити верх кімнати стриманим, і не відволікати увагу від меблів та інших елементів декору. У будь-якому випадку, знати про останні тенденціях в оформленні залів натяжними стелями варто.

Головні тренди у натяжних стелях для залів

На щастя, мода і тренди інтер'єрного дизайну не такі мінливі, як в одязі, взутті та аксесуарах, тому те, що актуально на сьогоднішній день, буде виглядати доречно, оригінально і стильно ще з десяток років.

Які основні тренди натяжних стель у світі та Україні? Вони поєднують класику та новинки, тому на основних тенденціях ми зупинимося докладніше.

Тканинна натяжна стеля у залі

Це класика, яка буде актуальною і через 10, і через 40 років. Тканинне полотно – це елітний матеріал, у якого дуже красива та яскраво виражена текстура. Зараз ми говоримо про традиційне тканинне полотно, адже виробники вже розробили десятки декоративних варіантів цієї поверхні.

Натяжна стеля у тканинному виконанні може бути різних кольорів, дуже ефектно виглядає з нанесенням і ідеально поєднується з фігурними вставками та стельовими плінтусами, що імітують ліпнину. Цей вид класичного полотна підходить у будь-який інтер'єр, без винятків, тому якщо є сумніви, яку стелю вибрати в зал, а всі сучасні варіанти не дуже підходять, можете зупинитися на полотні, не помилитеся.

3D натяжні стелі у залі

3D стелі – це складний у виконанні, але дуже ефектний у сприйнятті різновид натяжної стелі. Вона складається з двох полотен, нижнього напівпрозорого, та верхнього матового. Зображення частково наноситься на два полотна, дрібні деталі на нижнє, основне зображення на верхнє. При суміщенні цих полотен створюється враження, що зображення об'ємне. Таким чином можна поділити майже будь-яку картинку.

3D стеля досить дорога, тому той, хто обмежений у бюджеті або просто не хоче витрачатися на таку конструкцію, може замовити в компанії Nova Stelya встановлення псевдо 3D стель. По суті це зображення, які доповнюються візуальними ефектами: тінь, часткове використання лаку на малюнку. Псевдо3D зображення виглядає об'ємним, але тільки з однієї або декількох точок у кімнаті, а в той час як 3D на двох полотнах об'ємне з будь-якої точки та кута огляду.

Імітація дзеркальних вставок у натяжних стелях

Дзеркальні вставки у стелі – це хіт кількох останніх років. Цікаво, що грамотно розроблений проект дає можливість встановити таку стелю у будь-який інтер'єр, за умови, що у вас є досить велика сума на матеріали та монтаж.

Натяжні стелі унеможливлюють дзеркальних вставок через специфіку матеріалу полотна. Але різноманітність фактур дозволяє зробити дуже оригінальну і схожу імітацію. Для цього використовується вставка глянсового полотна, бажано темних кольорів. Чим темніший матеріал глянцю, тим сильніше його здатність, що відображає. Тому якщо в стандартне матове полотно, декоративну фактуру або навіть стелю з малюнком вставити темний глянець, він буде дуже схожий на дзеркало, а якщо ще правильно направити освітлення, то на перший погляд взагалі складно відрізнити.

Натяжні стелі з металевим ефектом

Сучасні стилі інтер'єру – лофт, хай тек, мінімалізм, футуризм – це стилі, в яких використання металевих поверхонь вітається всюди. На стелі такого ефекту дозволяють досягти лише натяжні стелі з декоративною фактурою металік. Перевагу, бажано, віддавати все відтінкам сірого, але за бажанням і за задумом дизайнера, який хоче вписати стелю в загальний інтер'єр, можна використовувати металік у будь-якому кольорі.

Натяжні стелі з візерунками

Це також декоративна фактура, яка виробляється або тисненням, або конгревом. Тому малюнки виходять або опуклими, або втиснутими. Візерунки можуть бути різними. Найчастіше використовується рослинна тема: квіти, листя, переплетення ліан. Але багато серед зразків від різних виробників геометричних орнаментів, тому малюнок візерунка можна підібрати під будь-який смак та стиль, а також у широкому кольоровому рішенні.

Такі натяжні стелі з візерунками встановити у Києві може компанія Nova Stelya, яка працює з продукцією від провідних брендів.

Натяжна стеля під дерево

Натуральні матеріали – це хіт останніх років, і мода на них не пройде ще дуже довго. Але далеко не кожен може собі дозволити оббити стелю червоним деревом або іншими дорогоцінними породами. Тому деякі дизайнери йдуть на хитрість та облицьовують верхню частину кімнати ламінатом. Це теж не дешево, тому що матеріал вимагає особливої фіксації, і не завжди доречно. А ось натяжна стеля з декоративною фактурою під дерево – це відмінне рішення для вітальні будь-якого розміру. Він добре впишеться у всі етно стилі інтер'єру.

Стеля з фактурою під дерево поєднується з будь-якою гамою стін, кольором меблів та текстилю. Його можна встановити повністю або фрагментарно, все залежить від ефекту, який ви хочете зробити такою фактурою. З фактурою дерево потрібно уважно розробляти проект освітлення, так як при одному світлі може бути видно, що це плівковий або тканинний матеріал, а п ри другом на перший погляд важко відрізнити від натурального шпону.

Натяжні стелі під камінь чи бетон

Ідеальне рішення для стилю лофт. Якщо ви оформляєте квартиру в цьому стилі індустріальному, то можете навіть не шукати фактуру краще. Вона представлена в різних кольорах та відтінках, тому вибрати фактуру буде складно, якщо немає загальної концепції та кольорової гами інтер'єру.

Перфорована натяжна стеля

Ця техніка ще називається Apply. Нижнє полотно мене яскравого відтінку перфорується, тобто на ньому вирізаються візерунки. Верхнє полотно залишається цілим і воно повинно мати темніший і насиченіший колір. Втім, це не закон, іноді дизайнери роблять навпаки, темне полотно перфорують, а світле кріплять зверху, головне, щоб кольори сильно відрізнялися та контрастували. У зібраному вигляді конструкція має дуже оригінальний вигляд.

Така стеля можна використовувати в будь-якому інтер'єрі, все залежить від малюнка, який вирізаний на нижньому полотні. Якщо це кола, квадрати або інші правильні чи неправильні геометричні фігури, то вони ближчі до сучасних стилів. Якщо це візерунки та завитки, їх можна використовувати у класиці чи історичних стилях.

Натяжні стелі Double Vision

Одна із останніх новинок. Ідея цієї стелі у подвійному зображенні. Різновидів таких конструкцій декілька. Найпопулярніша – найпростіша. Зовнішньо і в світлий час стуток, стеля виглядає як звичайне натяжне полотно. А при увімкненні світла на ньому з'являється зображення. Це дуже цікавий ефект, що особливо подобається дітям.

У вітальні часто використовують трохи інший різновид – два зображення. Одне видно завжди, при будь-якому освітленні, друге тільки при включеному підсвічуванні. Так у небі з хмарами може з'явитися дирижабль, зграя лебедів або космічний корабель, на гілках дерева мавпочки, а з гусениці з'явиться прекрасний метелик.

Тобто, можна сказати, що натяжну стелю можна сьогодні встановити практично будь-яку. Величезне значення має грамотно розроблений проект, якісні матеріали та професійний монтаж. Якщо ви хочете, щоб стеля у вашій вітальні підходила під будь-якому інтер'єрі, навіть якщо ви вирішите змінити стиль дизайну в приміщенні, то можете сміливо встановлювати класичні тканинні або ПВХ полотна з матовою текстурою. Вигляд цієї стелі буде актуальним завжди, але особливість в інтер'єр він не привнесе. А якщо ви тяжите до втілення оригінальних ідей, вибирайте будь-який вид натяжних стель для вітальні, які ми описали вище, і звертайтеся до компанії Nova Stelya. Ми розробимо проект, підберемо матеріал за вимогами та бюджетом, встановимо стелі з гарантією.

Питання та відповіді

🤗 Яку натяжну стелю можна встановити у вітальні чи залі?

Будь-який, у статті ми привели безліч класичних видів стель і новинок, які тільки починають завойовувати популярність. Зверніться до нашої компанії, і фахівці підберуть оптимальний матеріал, вигляд та конструкцію натяжної стелі саме для вашої зали.

🤗 Яке найкраще полотно для вітальні матове чи глянсове?

Будь-яке полотно можна використовувати у вітальні, але якщо кімната має особливості, такі як невеликий розмір, неправильна форма або недолік освітлення, потрібно підбирати матеріал, який допоможе візуально скоригувати ці недоліки в деяких випадках це матове, а в деяких глянсове полотно.

🤗 Якою має бути висота стелі у вітальні, щоб встановити дворівневу натяжну стелю?

Мінімальна висота стелі для встановлення натяжної стелі з полотна на каркасі без гіпоскартонних вставок вважається 2,8 м. Але наші дизайнери розробляли та реалізовували проекти дворівневих стель у стандартній висоті 2,7 м.

🤗 Скільки коштує встановити натяжні стелі у вітальні?

На це питання дуже важко відповісти, якщо немає уявлення про приміщення і побажання клієнта. Чим складніша конструкція і декоративніше полотно, тим дорожче обійдеться натяжна стеля.

🤗 Чи можна встановити одну натяжну стелю в студії над кухнею та вітальнею?

Можна, головне, правильно підібрати матеріали та варіанти оформлення. Можна створити однорівневу конструкцію з полотен різних фактур – це буде цікаво та практично.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо