Матові натяжні стелі в Києві
Сперечатись про те, які натяжні стелі краще, так само марно, як вести дискусію на тему хто красивіший: блондинки, брюнетки або руді. Всі люди індивідуальні у своїх смакових уподобаннях або у понятті краси. Якщо ви знаходитесь на порозі вибору на користь будь-якого різновиду натяжних конструкцій, то ця інформація може надати вам допомогу.
Матові стелі не поступаються своїм глянцевим і сатиновим побратимам, хоч і не мають такого блискучого (у прямому значенні слова) зовнішнього вигляду. В принципі, довго розповідати про естетичний бік такого виду стельового покриття, не варто з вищевказаної причини. Але розібратися, у чому його особливості таки важливо. Отже, чому матовість, як і раніше, така затребувана?
Практичність та краса матового покриття
Об'єктивно, матова стеля має особливі відмінності, які роблять її настільки популярною на сьогодні. Серед них окремо можна виділити основні:
- У зв'язку з тим, що технологія отримання матового покриття набагато простіша, ніж у глянцю, то й вартість перших значно нижча. Доступність ціни стає для багатьох наших громадян вагомим аргументом на користь купівлі.
- При натягу в приміщеннях з великою площею, стики та зрощення просто неминучі. На матових полотнах шов буде майже непомітним. До речі, матове виконання покриттів має максимальну ширину полотна 5 м.
- Якщо ви вирішили прикрасити стелю фотодруком, то матові варіанти найбільше придатні для її нанесення. Малюнок виглядатиме як картина на полотні. Плюс до всього, вони мають найбагатшу кольорову гаму.
- Простота у догляді також важливий плюс, яким можуть похвалитися не блискучі поверхні. На них пил видно менше, а також розводи після вологого прибирання.
Це лише загальні показники якості матових стель. Але є у них ще одна особливість, яку потрібно розглядати з погляду втілення дизайнерських задумів та універсальності для інтер'єру.
Матове покриття у дизайні
Сучасні виробники пропонують безліч варіацій на тему кольору. Звичайно, вирішувати тільки вам, але є деякі рекомендації щодо підбору гами. Якщо ви шукаєте «непомітне» покриття, то найкраще віддати перевагу класичному білому кольору та його відтінкам. Ви точно не помилитеся, оскільки така стеля доречна скрізь і завжди.
Пастельні відтінки плівки стануть чудовим виходом, коли хочеться чогось цікавого, але без виклику. Теплі кольори додадуть фарб в інтер'єр, але не затьмарять його.
Прихильникам нетрадиційних рішень можна замовити фотодрук. На матовому фоні малюнок виглядатиме, як полотно. Поєднання мату та глянцю стало найпопулярнішою ідеєю оформлення простору на сьогодні. Найчастіше саме матова поверхня перекриває більшу частину стелі, а за допомогою блискучого глянцю виділяють окремо взяту зону. Наприклад, дуже стильно, коли на кухні область над обіднім столом виділена в такий спосіб.
Різновиди матових полотен
Матові стельові покриття класифікуються за двома основними критеріями:
- За матеріалом: з полівінілхлоридної плівки та тканини з полімерів. Така сировина дає можливість отримати плівку товщиною до 0,18 мм, при цьому дуже міцну і з високою гнучкістю.
- За кольоровим рішенням: однотонні, з кількома кольорами та з принтом. Матові поверхні в одному кольорі можуть виглядати, як просто пофарбована стеля. Тому різнокольорові або полотна з малюнками більш популярні на сучасному ринку.
Натяжні стелі з матового полотна та їх переваги
Переваги цієї конструкції вже були озвучені на початку статті. Однак є ще й переваги, які однаково притаманні всім натяжним конструкціям стель, а не виключно для одного різновиду. До плюсів відносяться:
- На жаль, затоплення зверху – це нерідке явище для наших багатоповерхових будинків. Після установки натяжної стелі вам не страшний ніякий потоп, оскільки ПВХ матеріал герметичний і здатний витримати до 100 кілограмів на квадратний метр полотна. Погодьтеся, що цього достатньо, щоб меблі та техніка залишилися неушкодженими. Однорівнева стеля не пропустить ні краплі вологи і не зіпсується після повені.
- Полотно не втратить своєї привабливості через довгі роки експлуатації. Залежно від виробника, гарантійний термін служби становить до 20 років, але на практиці ця цифра значно вища.
- Шумова та теплова ізоляція стелі. Оскільки стеля ніхто не утеплює, то використання натяжних полотен здатне стати чудовою альтернативою утеплювачу та шумоізолятору. Він утримує до 60% більше тепла та до 90% більше сторонніх шумів.
- Екологічна чистота. Оскільки на ПВХ просто не може з'явитися грибок, пліснява та інші мікроорганізми, а доглядати його простіше простого, то такий матеріал прекрасний і екологічний.
- Стильні рішення можна втілити на основі такої стелі. Матеріал еластичний і гнучкий, тому дозволяє реалізувати будь-які задуми. Такими показниками не може похвалитися жодна підвісна конструкція.
- Мінімальні втрати висоти стелі під час встановлення натяжних стель коливаються в межах 2-4 см. Це значення стає вагомим аргументом при низьких стелях.
- Простота монтажу дозволяє зробити все в найкоротші терміни та уникнути купи пилу чи іншого будівельного сміття.
Найкращі місця для встановлення матової стелі
В цілому, такий вид стельового покриття дуже універсальний, проте є приміщення, де воно виглядає найкраще. Отже, лідерами є:
- Великі за площею зали та вітальні. В об'ємних просторах чисте матове полотно може заглушити собою всю красу інтер'єру, тут виграшні будуть багаторівневі конструкції, де поєднується блиск і мат.
- Кабінети та робочі зони. Тут святкове сяйво глянцю буде абсолютно недоречним і відволікаючим фактором. До того ж, у кабінеті чудово виглядатимуть картина на стелі, а з глянцем декор не поєднуємо.
- Дитячі кімнати. В принципі, причина установки матового полотна така сама, як і для кабінету. Зайвий блиск ні до чого.
Універсальність – головний плюс
Все наше життя, здебільшого – це не свято та веселощі, а стандартні будні. Парадний глянсовий блиск з часом може набриднути, а потім і зовсім дратуватиме. Матове полотно – це ідеальне рішення для людей, які бажають відпочити після важкого робочого дня, розслабитися та відволіктися. Відсутність відблисків створить атмосферу затишку та спокою.
Також матове стельове полотно рекомендується використовувати в тому випадку, коли ви хочете виділити обстановку самої кімнати, привернути увагу до меблів або картин. За замовчуванням глянець відволікає від інших предметів і притягує погляд у верхню частину кімнати. Саме з цієї причини така поверхня рекомендується для встановлення в дитячих та кабінетах. Що стосується вітальні чи спальні – тут справа виключно за особистими уподобаннями. Що вибрати, спокій та затишок чи свято та веселощі – вирішувати тільки вам.
Для приміщень із підвищеною вологістю, наприклад кухонь та ванних, краще встановлювати матові стелі виключно з ПВХ полотна, а не тканинні. Полівінілхлорид здатний витримувати часті перепади вологості та температури.
Недоліки матового стельового полотна
До всіх плюсів натяжного полотна з матовим полотном необхідно додати його недоліки. Наскільки вони суттєві, залежить від того, яка роль відводилася стелі у приміщенні:
- Матову натяжну стелю складно зробити родзинкою інтер'єру. Звичайно, якщо використовувати фотодрук, ефект «зоряне небо» або будь-який інший, а також вибрати полотно яскравого кольору, то на стелю складно не звернути уваги, але в інших випадках виглядає така конструкція досить консервативно.
- Матове полотно не підходить для візуальної корекції форми та розмірів приміщення – з цим завданням чудово справляється глянець і сатин, а матова натяжна стеля виглядатиме як ідеально рівне та красиве оздоблення, не більше.
Вважається, що за шорсткою поверхнею матової плівки складніше доглядати, ніж за ідеально гладким глянцем, з цим твердженням можна сперечатися, але саме про прибирання потрібно сказати кілька слів.
Як доглядати матові натяжні стелі
Існує кілька способів очистити матове полотно стелі від забруднень. Кожен підходить для певної ситуації:
- Сухе чищення – за допомогою пилососа або віника зі стелі забирається весь пил – підходить для щотижневого прибирання, у приміщеннях, де пилу може бути багато (квартири на першому поверсі, офіси, магазини) можна проводити частіше.
- Вологе прибирання – використовувати для цього способу можна лише м'які, без агресивних складових у складі засобу та без абразивних частинок у разі порошку. Засіб, доданий у воду, потрібно збити в піну і потім нанести на полотно, акуратно, без сильного натиску змити ганчіркою. Таким чином краще позбавлятися локальних сильних забруднень.
Якщо необхідно повністю освіжити натяжну стелю, то потрібно скомбінувати ці два способи. Спершу акуратно видалити з поверхні пил, а потім вимити полотно за допомогою спеціального засобу.
Не можна використовувати для вологого збирання жорсткі губки та інші тверді матеріали. Якщо пляма не відмивається (наприклад, жир на кухні), краще нанести на неї засіб і залишити на деякий час. Але це підходить тільки для ПВХ-полотна. Тканина може увібрати багато води.
Натяжні стелі з матовим полотном – це красиво, зручно та недорого. А з послугами компанії Nova Stelya – швидко та якісно. Установка матових натяжних стель за 1 день – це наша унікальна пропозиція.
Найчастіші запитання та відповіді на них
🤗Який експлуатаційний термін матової натяжної стелі?
Залежить від матеріалу виготовлення полотна. ПВХ полотно служить 20 років, тканинні полотна 40-50 років при правильному догляді. Звичайно, йдеться про продукцію надійних виробників та якісну установку.
🤗 Чи можна встановити матову натяжну стелю на кухні?
Якщо в конструкції використовується ПВХ-полотно, то така натяжна стеля стане найкращим рішенням для кухні. За матеріалом легко доглядати, він не схильний до впливу температур, які виникають при приготуванні їжі, йому не страшна пара.
🤗 В яких ефектах натяжної стелі можна використовувати матове полотно?
У будь-яких, особливо якщо матеріал виготовлення плівка ПВХ. У деяких випадках фахівці рекомендують навіть віддати перевагу матовому полотну. Наприклад ефект «зоряне небо» краще виглядає з матовою поверхнею.
🤗 Чи можна використовувати матове полотно у багаторівневих конструкціях?
Можна. Його можна комбінувати за кольором і додавати інші види поверхонь, як глянець або сатин. У багаторівневих конструкціях можна використовувати і тканинне полотно, і ПВХ плівку.
🤗 На яку поверхню краще наносити фотодрук – на глянцевий чи матовий?
Дивлячись якого ефекту ви хочете досягти, і яке зображення наноситиметься. Матове полотно чіткіше передає кольори, зображення не відблискує при штучному освітленні. Глянець може надати легкий ефект об'єму, підходить для невеликих приміщень.