Натяжна стеля у спальні: переваги, дизайн, правила вибору
Зростаюча популярність натяжних стель викликає суперечливу реакцію: дуже хочеться встановити натяжну стелю в спальні, але є сумніви, чи підійде вона саме в це приміщення, яку стелю вибрати, матеріали та конструкцію. Фахівці компанії Nova Stelya вирішили розповісти все про натяжні стелі в спальні та відповісти на найчастіші питання, які задають їм клієнти.
Основні переваги натяжних стель для спальні
Натяжна стеля – це універсальний вид оформлення верхньої частини кімнати, який має масу переваг. Для приміщень різного призначення вони свої, про які ми вже розповідали. Тепер настав час розібратися, які переваги має натяжна стеля саме для спальні.
Можливість створити настрій
В Інтернеті можна прочитати десятки тисяч статей про те, що в спальні має бути атмосфера, що дозволяє повністю розслабитися та відпочити. При цьому даються загальні поради про те, як має виглядати інтер'єр та оформлення спальні, у тому числі стеля. Але мало де йдеться про те, що кожна людина унікальна. Те, що інших розслаблює, інших дратує. І саме за допомогою натяжної стелі швидко і недорого можна створити відповідний саме собі та своїй другій половинці настрій. При цьому це можна зробити дуже швидко.
Швидке та зручне оздоблення
Ви нещодавно зробили ремонт у квартирі та спальні. Або навпаки, ремонт зроблено давно, а на новий немає сил та часу. А поміняти щось дуже треба, потрібно освіжити інтер'єр, зробити його більш сучасним, відповідним під свої вимоги та уявлення про ідеальне місце відпочинку. Натяжні стелі – це ідеальний варіант, краще за який вам не знайти. Весь процес перетворення спальні натяжними стелями проходить у 4 етапи:
- Виклик замірника – цей етап починається одразу після того, як ви зателефонували або написали менеджерам компанії Nova Stelya. Вимірник приїжджає до вас не тільки визначити розміри кімнати. Це фахівець під час першого візиту вирішує одразу кілька завдань: огляд приміщення (скільки кутів потрібно буде сформувати у конструкції, які комунікації потрібно буде обійти, освітленість кімнати, інші недоліки приміщення, які можна виправити за допомогою натяжної стелі).
- Етап проектування – на цьому етапі ви висловлюєте свої побажання щодо дизайну, розробляється проект з урахуванням вимог та даних, які надав замірник, проект затверджується.
- Підготовчий – ми закуповуємо необхідні матеріали, якщо у нас їх немає, розкроюємо полотно, стикуємо та спаюємо різні кольори, фактури, готуємо короби для багаторівневих конструкцій, якщо це передбачено проектом.
- Установка – команда з інструментами приїжджає до вас, на місці збирає, встановлює стелю.
Кожен етап займає різну кількість часу і тривалість залежить від складності конструкції, рідкості матеріалу. Але навіть якщо стеля складна і рідкісний матеріал, процес займає набагато менше часу, ніж традиційне вирівнювання поверхні, коли потрібно чекати щоб матеріали висохли, і нанесення фінішного шару.
Різноманітність варіантів оформлення
Хто вам сказав, що світлі стелі у спальні – це істина в останній інстанції? Ви можете встановити у своєму улюбленому місці відпочинку будь-яку стелю, хоч чорну, хоч червону, хоч різьблену або різнокольорову. Головне – це не правила та закони інтер'єру – а ваша зручність та розслаблююча атмосфера.
Саме натяжні стелі дозволяють підібрати оптимальне оформлення верхньої частини кімнати під себе. Напевно, неможливо порахувати, навіть приблизно, скільки варіантів конструкцій, поєднань фактур та кольорів пропонує таке оздоблення. Ви можете нанести на стелю зображення свого улюбленого місця на землі і насолоджуватися його виглядом щовечора та ранку.
Гіпоалергенність
Алергікам і так непросто у спальні. Занадто велика кількість текстилю вимагає постійного догляду та обробки, щоб не загострювався стан. Так навіщо посилювати ситуацію ще й неправильно підібраним способом оздоблення. Натяжні полотна із тканини або ПВХ мають антистатичні властивості. Він відштовхує пил, не даючи йому зібратися на поверхні. Вам досить просто протирати час від часу стелю сухою ганчіркою і двічі-тричі на рік проводити вологе прибирання, щоб мінімізувати кількість алергенів на ньому.
Розібравшись з тим, які саме переваги для спальні має натяжна стеля, ми можемо перейти до найцікавішого вибору дизайну.
Як вибрати колір натяжної стелі в спальні
Багатьох цікавить саме це питання, оскільки кольорова гама у спальні має визначальне значення. У нижній частині кімнати кольори можна комбінувати і міняти хоч щодня, використовуючи текстиль, аксесуари та дизайнерські елементи різної гами. Зі стелею все складніше, тут потрібно зробити вибір на користь одного або декількох кольорів, а також їх поєднань на тривалий термін. Але пам'ятайте, якщо полотно встановлено професійно та коли обрано правильний спосіб кріплення, його за кілька років можна буде замінити, і зробити це відносно недорого, ну вже точно дешевше і швидше, ніж перефарбовувати, переклеювати шпалери або міняти гіпсокартонну конструкцію.
Декілька слів про різні кольори та їх вплив на стан людини допоможуть визначитися з кольоровою гамою натяжного полотна:
- Білий – почали саме з нього, оскільки більшість джерел рекомендують його як основний колір для натяжної стелі в спальні. Білий – це емоційно-нейтральний колір, тому він вимагає доповнення. Це можуть бути вставки, малюнок, цікаве освітлення, інакше спальня здаватиметься стерильною, як лікарняна палата;
- Жовтий та помаранчевий – кольори радості, бадьорості. Якщо ви емоційно збудлива людина, то використовувати її в зоні ліжка не рекомендується, але цей колір дуже добре використовувати в зонуванні для виділення туалетного столика або гардеробу, щоб зарядитися енергією вранці;
- Червоний – нам нав'язують червоний, як колір небезпеки та тривоги, насправді це колір життєвих сил та енергії. Його можна використовувати в спальні лише фрагментарно, дуже багато червоного може збуджувати, що не дуже сприяє розслабленню;
- Рожевий колір ідеально підходить для полотна натяжної стелі у спальні. Якщо ви не прихильник карамельно-солодких відтінків, його можна дуже вдало поєднувати з іншими кольорами в полотні натяжної стелі;
- Зелений та салатовий – оптимальне рішення для стелі у спальні. При цьому можна поєднувати різні відтінки зеленого. Цей колір одночасно розслаблює, заспокоює та заряджає позитивною енергією. Крім того, різні відтінки цієї гами добре поєднуються один з одним у комбінованій стелі;
- Синій та блакитний – це одна заспокійлива гама. Якщо вам подобається блакитний, то можна використовувати дуже красиве нанесення на стелю – небо з хмарами. Таку стелю використовують у спальнях дуже часто, як найбільш підходящий за атмосферою та настроєм;
- Фіолетовий – трендовий колір останніх кількох років. Використання цього кольору виправдане в спальні, але переборщувати з ним не варто. Якщо ви вибрали таку гаму для натяжної стелі, а ПВХ полотна представлені в дуже гарних відтінках фіолетового, то в нижній частині його потрібно обмежити, так як при фіолетовому великому обсязі він може «давити»;
- Коричневий – сама зігріваюча гама, яка подобається саме в спальні дуже багатьом. Але, як і з будь-яким темним кольором, з ним потрібно бути обережнішими, щоб кімнату візуально не зменшити і не перевантажити;
- Чорний – якщо використовувати цей колір у глянцевій фактурі невеликими вставками, він виглядає дуже ефектно. У поєднанні з іншими, світлішими тонами, можна зробити спальню таємничою, інтимною, ошатною.
Іноді навіть найнесподіваніші поєднання кольорів можна використовувати у спальні. Не завжди можна собі уявити, наскільки ефектно ці відтінки поєднуються, але про це знають усі дизайнери компанії Nova Stelya. Вони створюють шедевральні проекти натяжних стель, яким можуть позаздрити власники розкішних вілл.
Якщо ми вже заговорили про фрагментарне використання деяких кольорів у натяжних стелях, варто детальніше зупинитися на зонуванні спальні.
Зонування спальні за допомогою натяжної стелі
Спальня – це приміщення із кількома функціями. Насамперед – це місце сну та денного відпочинку, але тут найчастіше розміщується гардероб, туалетний столик господині. Тому ці зони бажано поділяти. В одній створити атмосферу релаксу та спокою, в іншій енергії та бадьорості, яка зарядить на цілий день. Дві такі різні частини в одному приміщенні можна виділити за допомогою різних кольорів, ефектів та конструкцій натяжної стелі.
Зонування приміщення за допомогою кольору
Це найпростіший і недорогий спосіб поділити одну кімнату на дві зони. Частину з ліжком потрібно зробити спокійнішим за кольором, частина з гардеробом і туалетним столиком яскравішою. Які кольори вибрати, ми вже описували вище, а зараз скажемо кілька слів про цю технологію.
У компанії Nova Stelya є обладнання, яке дозволяє створити незбиране полотно різних кольорів. Це спеціальні верстати, на яких матеріал ПВХ спаюється, і шов при цьому виходить дуже міцний і майже непомітний. На жаль, зробити красивим, цілісним з непомітним швом натяжну стелю з тканини не вийде. Зате тканинний матеріал можна фарбувати. Тому якщо ви вирішили встановити в спальні тканинну натяжну стелю і хочете зонувати приміщення кольором, полотно можна просто пофарбувати.
Поєднання кольорів може бути класичним: чорний та білий, кремовий та кавовий, бежевий та помаранчевий. Якщо ви готові до експериментів і хочете зробити дизайн у спальні незвичайним та барвистим, то зверніться до наших дизайнерів, вони підберуть оптимальне поєднання кольорів за стилем, зонуванням та особистим уподобанням клієнта.
Зонування багаторівневою стелею
Це найпопулярніший, хоч і не найдешевший спосіб зонування. Його використовують у великих та маленьких, темних та світлих приміщеннях. Головне, щоб висота стелі була не меншою 2,8 метрів, адже саме стільки потрібно, щоби встановити двоярусну стелю.
Найчастіше спеціальними карнизами, що утворюють деяку раму, виділяють зону ліжка. Вона не обов'язково має бути квадратними або прямокутними. Це може бути коло, овал або навіть неправильна форма, головне щоб зона була чітко відокремлена.
Ще один варіант – створення над ліжком стелі, що світить. У частині зони ліжка утворюють із гіпсокартонних блоків короб, на який натягують полотно. Рідше його роблять напівпрозорим, такий короб відіграє роль виключно освітлення. Але набагато частіше на це полотно наносять зображення, наприклад, космосу, неба з хмарами, квітів або будь-яке інше. Така стеля виглядає дуже ефектно і зонує не тільки своєю конструкцією, але й освітленням.
Зонування спальні ефектами натяжних стель
Йдеться, в першу чергу, про стелі, що парить, або лінії. Або над ліжком створюється окремий короб натяжної стелі, по периметру якого монтується світлодіодна стрічка, тоді це стеля, що парить, або стрічка монтується в спеціальні напрямні, закріплені на полотні, тоді це парячі лінії. Лінії можуть складатися у візерунки або розташовуватись хаотично, свою функцію вони виконують у будь-якому випадку.
Комбіноване зонування спальні
Йдеться про текстиль та натяжні стелі. Балдахіни з давніх-давен встановлювали над ліжком, щоб захистити сплячого від комах. Сьогодні ця деталь інтер'єру має декоративне призначення, але використовується досить часто.
Щоб балдахін виглядав не як пережиток минулого, а стильно та сучасно, його кріплять на спеціальні карнизи, які заховані у натяжній стелі. Така конструкція називається стеля із нішою для штор. Виглядає дуже ефектно, коли здається, що тканина струмує прямо з полотна стелі. При цьому штори можна спокійно рухати, закривати та відкривати, не боячись пошкодити натяжне полотно.
Натяжна стеля використовується не тільки для зонування, але і для підтримки певного стилю в спальні.
Натяжна стеля у різних стилях інтер'єру в спальні
Існують певні стилі, в яких прийнято оформляти спальню, але це не означає, що не можна відходити від стандартів і зробити кімнату такою, якою ви хочете її бачити. Ми спочатку опишемо традиційні стилі, а потім скажемо кілька слів про нетрадиційні рішення.
Коли ми говоримо про натяжні стелі в різних стилях інтер'єру, мова йде, в основному, не про кольори, а про текстури полотен. Адже за великого бажання дизайнер може вписати будь-який колір у будь-який стиль, а ось фактура полотна задає загальний настрій та концепцію ідеї.
Класика
Це стиль поза конкуренцією та часом. Якщо ви оберете його, у вас буде два варіанти: один дешевший і практичніший, інший дорогий і вишуканий. У першому випадку йдеться про матове або сатинове ПВХ полотно. Їх особливості та показники ми вже описували. Ці поверхні відрізняються своєю здатністю відбивати світло. У матового полотна ефекту, що відбиває не зовсім, у сатинового він незначний, зате це полотно має красивим блиском або перламутровим ефектом.
Більш дорогий варіант – це тканинне полотно або декоративні фактури, які можуть бути як на ПВХ, так і на основі тканини. Матеріал дуже цікавий за своєю фактурою і має чудові експлуатаційні характеристики.
У класичний інтер'єр підійде перлове, перламутрове полотно, а також фактура з будь-якими об'ємними візерунками.
Сучасний інтер'єр
У будь-який стиль цього напрямку підійде екстравагантна фактура. Це може бути глянець, металік, фактура під камінь чи бетон. Оригінальним рішенням може стати в такому стилі фактура під шкіру, але вона вимагає підтримки в нижній частині кімнати, наприклад спинка ліжка, обтягнута штучною шкірою, килим з цього матеріалу або інші поверхні.
Найпопулярніший із сучасних стилів, який використовується у спальні – це мінімалізм. Також може бути спальня в стилі хай-тек або лофт. Якщо вам подобаються оригінальні рішення, можна створити спальню в стилі поп-арт. Для нього на натяжне полотно можна нанести будь-яке зображення – від абстрактних візерунків, до улюбленого коміксу чи картини, все залежить від вашого смаку та уподобань.
Історичні стилі
Ці напрями визначає розкіш у всьому. Спальня у таких стилях – це дуже дороге задоволення. Для стель у цих напрямках можна використовувати як декоративні фактурні полотна: оксамит, шовк, перли, так і матове полотно. Але в останньому випадку матеріал має бути прикрашений карнизами, що імітують ліпнину, або вставками із золотою фактурою.
Етно стилі
Серед них найбільше користуються попитом прованс і кантрі. Це стилі натуральних матеріалів та спокійного інтер'єру. Для них найчастіше використовується фактура під дерево як в однорівневому полотні вставками, так і в багаторівневому полотні фрагментарно. Цікаво виглядає конструкція, в якій вставки дерев'яних фактур роблять схожими на брус. Це можуть бути як гіпсокартонні короби, так і спеціальні каркаси з напрямних.
Ще одна фактура, яку використовують у етно стилях – під камінь. У провансі воно не особливо актуальне, а ось у кантрі, африканському і навіть скандинавському стилях вона виглядає дуже органічно. Фактура під камінь може бути представлена в різних кольорах, тому її можна підібрати під будь-який інтер'єр.
Ми не здивуємося, якщо ви після прочитання цієї статті трохи розгубилися, адже від такої різноманітності натяжних стель у спальні справді може піти навкруги голова. Але фахівці нашої компанії завжди готові прийти до вас на допомогу та детально проконсультувати вас з усіх питань. Ми можемо розробити оригінальний проект і втілити його в спальні будь-яких розмірів, просто розкажіть нам про ваші побажання.
Питання та відповіді
🤗 Який матеріал натяжного полотна краще використовувати у спальні?
У цьому приміщенні можна використовувати будь-яке полотно, незалежно від матеріалу та фактури. При виборі ідеальної натяжної стелі потрібно спиратися на свої уподобання та стиль інтер'єру.
🤗 Чи можна встановити глянсове натяжне полотно у спальні?
Можна, особливо якщо ви колись замислювалися про скляну стелю в цьому приміщенні. При виборі кольору потрібно врахувати, що чим темніше полотно, тим сильніше його ефект, що відбиває. Чорне полотно відображатиме майже так само, як дзеркало.
🤗 Чи можна встановити стелю зоряне небо у спальні?
Для клієнтів нашої компанії це найулюбленіший ефект натяжної стелі для використання у спальні. Ніщо так не заспокоює, як зір на небі. Ми може встановити різні за складністю та ефектами конструкції.
🤗 Натяжна стеля врятує від затоплення?
Так, навіть тканинна стеля краще захищає від затоплення, ніж повна відсутність полотна. Якщо ви побоюєтеся, що вас можуть затопити, обов'язково встановіть натяжну стелю, він гарантує, що ситуація в приміщенні не постраждає.
🤗 Як часто потрібно мити натяжні стелі у спальні?
При необхідності, а пил прати з них краще раз на 2-3 тижні. Якщо в спальні спить алергік, то до догляду за натяжною стелею потрібно ставитись уважніше, як і за іншими поверхнями в приміщенні.