Що краще тканинні або ПВХ натяжні стелі?

Суперечки, яка натяжна стеля краще – тканинна або з ПВХ плівки по накалу хіба що поступаються суперечкам, який телефон краще – айфон або андроїд. В обох випадках однозначної відповіді немає. Так як і тканинні, і ПВХ натяжні стелі мають свої плюси і мінуси. Людина робить вибір, орієнтуючись на те, що для неї більш пріоритетніше – менша ціна або екологічність, якась певна фактура чи колір або довговічність.

Для того, щоб ви змогли зробити більш об'єктивний вибір, розповімо докладніше про обидва види натяжної стелі.

Склад натяжних полотен

ПВХ натяжні стелі виконуються із ПВХ плівки, котра виготовляється із гранул полівінілхлориду. Для покращення фізичних та хімічних властивостей додаються термостабілізатори, пігменти та інші присадки.

Залежно від конкретного складу добавок та технології виробництва ПВХ натяжні полотна можуть мати різні фактури – матову, глянсову, сатинову, під велюр, дерево, з блискітками тощо. Завдяки використанню фарбуючих пігментів, споживач може вибирати з 150 кольорів та відтінків. Також полотно може випускатися із вже нанесеним малюнком. При необхідності малюнок може бути нанесений і пізніше методом фотодруку.

Тканинне полотно має міцну текстильну основу, що виготовляється з поліефірної нитки (поліестеру), яку потім просочують поліуретаном. Тобто тканинне полотно тришарове – текстильна основа та з двох боків поліуретановий шар. Також існують і п'ятишарові тканинні полотна, наприклад, бренду CERUTTI (Італія), в яких додано два зовнішні шари з лаку. Наявність багатошарової конструкції дозволяє виробнику добиватися тих чи інших властивостей своєї продукції. Наприклад, просочуючи текстильну основу спеціальним просоченням, бренд Descor пропонує тканинні натяжні стелі з антибактеріальними властивостями, які можна встановлювати навіть у медичних закладах та санаторіях.

Екологічність

Існує думка, що ПВХ стелі це суцільна хімія і тому вони небезпечні. А ось тканинні – зовсім інша річ. Адже це тканина – натуральний матеріал. Все це докорінно неправильно. Вище ми писали, що тканинне натяжне полотно – це нитки поліестеру, просочені поліуретаном. Тобто та сама 100% хімія. І все ж таки різниця в екологічній безпеці є. Тканинні натяжні стелі, як правило, все ж таки екологічно безпечніше. Пов'язано це з наступними причинами:

  1. На ринку багато неякісних китайських ПВХ стель. Вони не відповідають європейським нормам екологічної безпеки, і застосовувати таку продукцію дуже небезпечно. Проблема ускладнюється тим, що виробники наносять на ці стелі маркування відомих брендів. А ось китайських тканинних натяжних стель значно менше.
  2. Внаслідок хімічних особливостей полівінілхлорид містить більше небезпечних речовин, ніж поліестер та поліуретан. І виділяє він їх легше.

Але якщо брати ПВХ натяжні стелі відомих брендів, вони повністю відповідають суворим європейським екологічним нормам. Це, наприклад, Renolit (Німеччина), Lackfolie (Німеччина), Teqtum (Німеччина) Malpensa (Італія), Alcor Draca (Франція); PTMS Polyplast (Бельгія). Також китайські бренди MSD, Tianan, Botai.

Якщо ви хочете мати максимально екологічно безпечну натяжну стелю, рекомендуємо зупинитися на тканинній стелі Cerutti ST. В них для просочення полотна використовується крейда, для захисного лаку – смоли. У складі матеріалів немає фенолів, кадмію, азбестів, важких металів.

Пожежна безпека

Тут тканинні стелі поза конкуренцією. Всі вони мають клас пожежної безпеки КМ2 (не підтримують горіння, мають помірну займистість, димоутворення і токсичність газів, що виділяються при горінні) або КМ3 (не є самозагасаючими, мають помірну самозаймистість, високе димоутворення і помірну токсичність газів, що виділяються при горінні). А у натяжних тканинних стель Clipso клас пожежобезпеки КМ1 – самозагасні, з низькою займистістю, димоутворенням та токсичністю газів, що виділяються при горінні.

Клас КМ1 дозволяє використовувати натяжні стелі для будь-яких житлових приміщень та місць громадського користування. КМ2 – можна використовувати у будинках до 17 поверху включно. КМ3 – до 9 поверху включно.

Практично всі ПВХ натяжні стелі мають клас пожежної безпеки КМ4 – підтримують горіння, мають високу самозаймистість, димоутворення та токсичність газів.

Але зараз наша компанія Nova Stelya рада запропонувати своїм клієнтам нову німецьку ПВХ натяжну стелю TEQTUM KM2 з класом пожежної безпеки КМ2.

Зовнішній вигляд

Вище ми писали, що ПВХ полотна можуть мати різноманітну фактуру та до 150 колірних рішень. Споживач, наприклад, може вибрати глянсову поверхню, яка має властивості дзеркала. Вона не тільки чудово відображатиме світло, але й весь інтер'єр приміщення під собою. Такі натяжні стелі рекомендують встановлювати у невисоких невеликих та темних приміщеннях. Завдяки своїм властивостям, глянсова поверхня зорово збільшить висоту стелі, зробить приміщення світлішим.

Матові натяжні полотна підійде для класичного інтер'єру, і таке рішення можна назвати універсальним.

Сатинові стелі – це компроміс між дзеркальною глянсовою поверхнею та приглушеною матовою. Вони теж відбивають світло, але роблять його розсіяним, теплішим.

А є ще ПВХ натяжні полотна під велюр, замшу, шкіру, дерево, з блискітками, металік тощо. Також на ринку пропонують напівпрозорі та прозорі полотна для створення об'ємних малюнків. Словом, найширші можливості для дизайнера.

Тканинні натяжні стелі такою різноманітністю похвалитися не можуть. Вони мають лише матову фактуру та до 15-20 колірних рішень. Зате дозволяють наносити потрібний колір або малюнок вручну акриловими фарбами (на кшталт фарбувальних шпалер).

Крім того, завдяки тканинній основі малюнки на таких стелях виглядають чіткіше і виглядають, як справжні картини. І в цілому, тканинне натяжне полотно виглядає більш аристократично.

Фізичні властивості

Тканинне полотно раз на 10-15 міцніше ПВХ плівки, яка має товщину максимум до 0,35 мм. А в переважній більшості випадків 0,19 мм. Тому його відносно легко можна порвати і дуже просто проколоти якимось гострим предметом. Тим більше що на стелі воно висить у натягнутому стані.

Тканинне натяжне полотно механічно пошкодити дуже складно. Тільки якщо робити це цілеспрямовано. Крім того, якщо пошкодити плівку, наприклад, проколоти, то прокол розширюватиметься під дією розтягуючих сил. У тканині нічого подібного не відбуватиметься.

Завдяки міцності, тканинне полотно служить приблизно вдвічі довше, тканинне – 12-15 років, тканинне – 25-30 років. Крім того, через поступове погіршення властивостей матеріалів, ПВХ натяжна стеля може провиснути з часом до 30 мм, а тканинна – лише до 10 мм.

Також ПВХ полотно боїться низьких температур. При температурах нижче +50С його експлуатувати не можна, різко підвищується його крихкість. На морозі воно може навіть луснути. Тому в неопалюваних приміщеннях встановлювати його не можна. Тканинне натяжне полотно низьких температур не боїться і може експлуатуватися при мінус 450С. Його можна встановлювати на дачах та інших подібних об'єктах, де можливі низькі температури.

Зате у ПВХ натяжних полотен є одна цінна перевага – герметичність. Якщо ПВХ стеля правильно встановлена, то у разі заливки водою зверху, вона врятує приміщення від затоплення. Після затоплення, якщо це тільки не гаряча вода або вода із системи опалення, полотно залишиться непошкодженим.

Тканинні полотна, крім деяких марок, герметичності не мають і загалом, контакт із вологою їм небажаний. Тому, якщо ви хочете мати натяжну стелю у ванній, то вибір однозначний – ПВХ полотно.

Завдяки тому, що тканинне полотно товще і виконане з ниток, а не плівки, воно має кращі теплоізолюючі та звукоізолюючі властивості. Але це легко нівелюються установкою тепло- та звукоізолюючих матеріалів між полотном та базовою стелею. Крім того, випускаються спеціальні перфоровані акустичні ПВХ стелі.

Особливості монтажу

Головна особливість монтажу натяжних стель ПВХ – вони вимагають безпосередньо перед установкою розігріву до 60-700С. Це різко ускладнює роботу. Необхідно мати будівельну теплову гармату або хоча б будівельний фен для невеликих приміщень. Оскільки в більшості приватних житлових приміщень не можна задіяти електричні нагрівачі великої потужності, доводиться застосовувати газові, що потребує транспортування газових балонів.

Монтаж ПВХ полотна можна проводити кількома способами – штапіковим або гарпунним. Другий спосіб більш трудомісткий. По периметру полотна необхідно приварити спеціальну стрічку, зовнішній край якої має спеціальний профіль, схожий на рибальський гачок (гарпун). Цим гачком полотно чіпляється на спеціальний виступ у профілі, встановленим на стіні. Потрібна висока точність крою (до 1 мм), щоб після нагрівання полотно розширилося рівно настільки, щоб гачок дістав до виступу. Менше – не станеться зачепа, більше – полотно провисне.

Зате цей спосіб дозволяє багаторазово встановлювати і знімати натяжні стелі і виключає людський фактор при монтажі – перекосити полотно неможливо. Наша компанія Nova Stelya встановлює ПВХ натяжні стелі лише гарпунним способом.

Тканинні полотна не вимагають нагрівання під час монтажу, але зняти їх, а потім повторно використовувати не вийде. Для їх монтажу використовується кліпсова система.

Для неї не потрібний точний крій полотна. Після того, як воно буде заправлене у профіль, зайвий матеріал обрізається. Якщо потім зняти стелю, то для повторного натягу не залишиться запасу полотна. У цьому кліпсовий метод має той самий недолік, що й штапиковий для натяжних стель ПВХ.

Ширина сучасних полотен досягає максимум 5,5 м. А якщо ширина приміщення більша? Для ПВХ стель це не є великою проблемою. ПВХ полотно чудово зварюється. При цьому зварний шов товщиною 0,8 мм малопомітний або взагалі непомітний. Тому для ПВХ стель ширина приміщень не лімітована.

Тканинні полотна між собою не можна зварити або з'єднати іншим способом. Тому, у разі широких приміщень, тканинні полотна з'єднуються між собою через проміжний профіль, який монтується на базовій стелі.

Дизайн

Вище ми писали, що у плані фактур та колірних рішень ПВХ натяжні стелі помітно виграють у тканинних. Переваг у цьому плані додають ще два фактори:

  1. Оскільки ПВХ полотно можна зварювати, притому геометрія стику особливої ролі не грає, то можна створювати дво-, триколірні (кількість кольорів в принципі не обмежена) полотна з самим хитромудрим малюнком. Класичний приклад – чорно-біле ПВХ полотно з малюнком Інь та Ян.
  2. У разі багаторівневих конструкцій із ПВХ полотнами їх можна зробити за допомогою гіпсокартону. Для тканинних полотен потрібно лише профілі необхідної форми. Це ускладнює та подорожчає монтаж.

Перевага тканинних стель, як ми писали вище, проявляється в наступних моментах:

Догляд за натяжною стелею

Як ми вже сказали, ПВХ-стелі не бояться вологи, їх можна акуратно протирати вологою серветкою. При сильному забрудненні допускається мити з використанням миючих засобів. Головне, щоб не було абразивних частинок та розчинників на основі хлору.

На глянцевих стелях можуть утворитися розводи, але вони легко усуваються поліролем або засобом миття вікон на основі нашатирного спирту.

Тканинні полотна здебільшого не люблять вологи. Тому вологе прибирання допускається тільки при сильних забрудненнях і за допомогою спеціальних миючих засобів. Тому тканинні стелі в кухнях та інших приміщеннях, де можливе сильне забруднення, краще не використовувати.

Ціна натяжної стелі

Ціни більш-менш якісної ПВХ натяжної стелі починаються десь у районі 150-170 грн/м2. Все, що нижче, краще не встановлювати – можливо велике виділення небезпечних речовин і, напевно, прослужить така стеля мало.

Найбільш доступними є продукція китайських брендів – MSD, Tianan, Botai. Якщо вам необхідні якісніші та екологічно безпечні ПВХ стелі, то розгляньте варіант європейських брендів – Renolit (Німеччина), Lackfolie (Німеччина), Malpensa (Італія), Alcor Draca (Франція), PTMS Polyplast (Бельгія). Ціни – від 210-220 грн/м2.

Тканинні натяжні стелі, безумовно, дорожчі. Ціни стартують від 300 грн/м2. Найбільш відомі та популярні наступні бренди – Clipso (Швейцарія), Descor (Німеччина), Cerutti (Італія), Emerald (Бельгія).

Загальний висновок

Представимо для наочності в табличному вигляді переваги та недоліки тканинних та ПВХ натяжних стель.

Найменування характеристики
Тканинна натяжна стеля
ПВХ натяжна стеля
Екологічність
Найчастіше вище, ніж у ПВХ стель
Пожежна безпека
КМ1-КМ3
КМ4, у TEQTUM KM2 – КМ2
Довговічність
25-30 років
12-15 років
Ступінь провисання з часом
До 10 мм
До 30 мм
Герметичність
Ні
Так
Міцність
Вище
Нижче
Звуко- та теплоізоляція
Так
Ні
Морозостійкість
До мінус 450С
До +50С
Вологостійкість
В більшості випадків боїться вологи
Не боїться вологи
Допустима ширина приміщення
До 5,5 м, якщо ширше необхідно використовувати проміжний профіль, що трудомістко і не естетично
До 5 м, якщо ширше можна зварити кілька полотен в одне ціле
Колірні рішення
До 150 варіантів
15-20 варіантів
Багаторівневі конструкції
Необхідне використання спеціальних профілів
Досить використання гіпсокартону
Монтаж
Не вимагає нагрівання полотна, але його можна встановити один раз
Вимагає розігріву полотна, але його можна встановлювати кілька разів (у разі гарпунного способу)
Догляд
Складніше
Простіше
Ціна
От 300 грн/м2
От 150-170 грн/м2

На такі показники, як довговічність, герметичність, зовнішній вигляд конструкції великий вплив має якість монтажу. Тому необхідно звертатися до надійних виконавців, які мають багаторічний досвід роботи у цій сфері. Інакше є великий ризик отримати в результаті дешеву, натяжну стелю, яка нещадно фонить хімією, та ще неякісно встановленою. І у чому тоді буде виграш? У парі тисяч гривень? Але багато разів більше доведеться заплатити за переробку.

Відповіді на найпоширеніші питання

🤗 Чи існує мінімальна сума замовлення під час встановлення натяжної стелі, знижки та передоплата?

Мінімальна сума замовлення існує. Адже є витрати, які не залежать від обсягу роботи з монтажу – логістичні, зарплата диспетчера тощо. У компанії Nova Stelya мінімальна сума замовлення складає 2000 грн. Знижок у нас є багато – пенсіонерам, молодятам, керівникам будівельних компаній, які замовляють у нас натяжні стелі на свої об'єкти, знижки на окремі види натяжних стель, сезонні акції. При замовленні натяжної стелі передплата становить 30%.

🤗 Чи можна у дворівневій стелі використовувати тканинне та ПВХ полотно?

Можна. Зазвичай у цьому випадку тканинне полотно застосовується для першого (ближче до базової стелі) рівня, на якому наноситься малюнок.

🤗 Чи буде після встановлення натяжної стелі запах?

Легкий запах можливий. Але якщо використовувалася продукція відомого бренду, то через 2-3 дні запах має зникнути. При установці тканинних стель запаху буде менше.

🤗 На кухні можна встановлювати лише ПВХ натяжні стелі?

Установка на кухні ПВХ стель обумовлена наступними причинами:

  1. Простотою догляду.
  2. Можливість зонувати за допомогою натяжної стелі простір, що для кухні актуально. Зонування провадиться шляхом зварювання полотен різного кольору.

В принципі, існують брудовідштовхуючі тканинні полотна, наприклад, бренду Descor або Clipso. Але ціна буде приблизно в 2 рази вище, плюс обмеженість у зонуванні та колірних рішеннях.

🤗 Яку натяжну стелю краще встановити в дитячій кімнаті?

Тільки європейських брендів і лише за допомогою відповідального виконавця, щоб була гарантія, що не встановлено якась неякісна підробка на відомий бренд. Ми рекомендуємо встановлювати ПВХ полотна TEQTUM KM2, TEQTUM EURO або ECOFOLE. Або тканинні полотна Cerutti, Clipso, Descor.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо