Що робити спочатку: шпалери чи натяжна стеля?
Що спочатку: натяжні стелі чи шпалери? Чи можна встановлювати натяжні стелі після шпалер? А як клеїти шпалери, якщо натяжна стеля вже встановлена? А чи можна якось обійти шафу-купе?
Ми радимо спочатку встановлювати стелі, і тільки потім клеїти фотошпалери або наносити рідкі шпалери. Але якби цей рецепт був би універсальним, то не довелось би строчити цю статтю. Тож поїхали!
- Загальні правила та логічні висновки.
- Натяжні стелі та багет.
- Натяжна стеля та кахлі.
- Натяжні стелі та рідкі шпалери.
- Гіпсокартонові короби та натяжна стеля.
- Шафи-купе та натяжні стелі.
1. Загальні правила та логічні висновки
Ми завжди наполягаємо на тому, щоб натяжні стелі встановлювалися по закінченні всіх чорнових робіт та перед фінішним оздобленням (шпалери, декоративна штукатурка тощо). Справа в пилові, який з’являється при бурінні стін та саморізах в мастилі, яке бруднить руки майстрів. Ну а цими рученятами хлопці можуть випадково схопитися за свіженькі стіни. Скоро ми придбаємо спеціальний інструмент із вбудованим пилососом, тому цей пункт висить тут тимчасово.
Ще один важливий аспект – час остаточного висихання шпалер. Якщо вони не висохли повністю, то через перепад температур, можна побачити, як рівними рядочками полотна шпалер плавно відходять від стіни та вкладаються на підлогу.
2. Натяжна стеля та багет
От у такому випадку порядок робіт однозначний:
- Стеля.
- Багет.
- Шпалери.
Спочатку монтується натяжна стеля, потім під неї на спеціальний клей садять багет.
ВАЖЛИВО: клей наноситься тільки на ту частину багету, яка прилягає до стіни. До ПВХ-полотна він може притискатися, але в жодному випадку не приклеюватися.
Якщо є необхідність шпаклювати стики та фарбувати пристелевий декор, то натяжну стелю рекомендуємо заклеїти по периметру малярним скотчем. Він захищає поверхню від забруднень, легко знімається та не залишає слідів.
ВАЖЛИВО: не використовуйте канцелярський скотч!
Коли багет приклеєний та пофарбований, можна переходити безпосередньо до шпалер.
3. Натяжна стеля та кахлі
О, це неймовірне почуття, коли монтаж простої стелі площею 3 квадратних метри займає ледь не увесь день. А винен у тому керамограніт. Це матеріал із самого пекла, об який убивається не одне перове свердло. Ми навіть переробляли за невідомим майстром стелю, який до дідька постав всі правила та просто приклеїв профіль до кахлю. Аби позбутися неприємностей та зайвих витрат пропонуємо схему ідеального поєднання кахлів та натяжної стелі:
Кахлі у будь-якому випадку кладуть за рівнем. Якщо планується встановлення натяжної стелі, то облицювання не доводять до стелі, а залишають 4-5 см до основного прикриття, а цей проміжок зашпакльовують врівень з кахлями. Профіль кріпиться до зашпакльованої частини, а саме полотно натяжної стелі виводиться в один рівень з кахлями.
4. Натяжні стелі та рідкі шпалери
Два універсальних матеріали – натяжні стелі та рідкі шпалери – ідеально поєднуються у будь-якому порядку. Як легко нанести шпалери після встановлення стелі без страху зіпсувати чи порізати полотно, так само легко прикрутити профіль на вже готові стіни. Єдиний нюанс – оздоблення по периметру. ПВХ-вставка та декоративний шнур встановлюються уже після фінішного личкування, а багети – до нього.
Не варто виключати й такий варіант: спочатку прикрутити профіль, потім нанести рідкі шпалери, і вже після цього натягнути саме полотно для натяжної стелі. При такому порядку варто обережно наносити матеріал біля профілю. Паз, у який вставляється гарпун має залишатися вільним та чистим.
5. Гіпсокартонові короби та натяжна стеля
Тут все ясно, як білий день: збирається конструкція із гіпсокартону, потім шпаклюється та фарбується перший раз. Після цього встановлюється натяжна стеля та монтується маскувальна вставка або декоративний шнур.
Є декілька важливих зауваг:
- Якщо передбачена ніша під світлодіодну стрічку, то варто заздалегідь узгодити це з майстрами, які робитимуть натяжну стелю. Це в першу чергу стосується висоти та глибини цієї самої полички.
- За гіпсокартоном має бути металевий профіль, аби було до чого прикрутитися саморізами. Якщо короб забраний давно і закладної за ГК-листами немає, то варто попередити про це майстрів, аби вони застосували інший спосіб кріплення.
- Фінішне фарбування проводять уже після встановлення натяжної стелі. По периметру достатньо наклеїти малярний скотч.
6. Шафи-купе та натяжні стелі
Шафу-купе можна встановлювати як до натяжної стелі, так і після. Нам потрібен доступ до стін, тому шафа має бути або невисокою, або такою, яку можна посунути до середини кімнати.
У випадку, коли шафа завантажена та зрушити її з місця може тільки Галк Гоган, є три шляхи розвитку подій:
- Використовуємо стельовий профіль. Це кріплення актуальне, якщо шафа практично сягає стелі, а перепад рівню у приміщенні відсутній, або не перевищує 3-4 см.
- Найпростіше рішення – просто прикрутити профіль до самої шафи. Працює тільки там, де дверцята не у повний зріст або ж достатня товщина перекриття.
- Дерев’яні бруси або гіпсокартон. Можна зробити невеликий короб навколо шафи та прикрутити профіль зі зворотного боку, щоб стеля «обійшла» конструкцію. Варіант не найдоречніший для дзеркальних дверцят.
Траплялися ситуації, коли при замовленні шафи-купе клієнт орієнтувався на висоту приміщення без урахування опускання натяжної стелі. Тому при замовленні меблів потрібно звертати увагу ще й на цей нюанс.
Стандартна висота профілю для натяжної стелі – 35 мм. Це означає, що від найнижчої точки за рівнем ми опустимо полотно на см.
Ми рекомендуємо також враховувати площу приміщення. При малому проміжку між перекриттям та верхом шафи, кришку доведеться тримати паралельно підлозі, щоб не порвати полотно натяжної стелі, якщо її встановили раніше.
Також варто продумати освітлення таким чином, щоб воно не сховалося за натяжним полотном або профілем. В першу чергу це стосується випадків, коли стеля монтується до фальш-панелі або піддашка.