Натяжна стеля своїми руками

Натяжна стеля на сьогоднішній день є одним з найбільш популярних варіантів обробки верха приміщення. Головні його переваги:

  1. Чудовий зовнішній вигляд, який він надає кімнаті.
  2. Хороші експлуатаційні якості:
    • довговічність;
    • герметичність (якщо мова йде про плівкові варіанти);
    • простота догляду.

Але в порівнянні з іншими варіантами обробки верху приміщення натяжна стеля коштує трохи дорожче. Чи можливо знизити її ціну, не знижуючи якість, тобто, не купуючи дешеві, екологічно небезпечні китайські полотна? Можливо! Для цього необхідно встановити стелю своїми руками! Повірте, при певній вправності це не складе великих труднощів (ми не будемо розглядати варіанти складних об'ємних багаторівневих конструкцій). Нижче ми розглянемо варіанти монтажу плівкової і тканинної натяжної стелі. Різниця в установці досить істотна – плівкове полотно (з ПВХ плівки) безпосередньо перед закріпленням на стінах необхідно розігріти до + 70-800С). Тканинний варіант цієї операції не вимагає.

Необхідний інструмент для монтажу натяжної стелі

Для установки натяжної стелі необхідні:

Плівковий натяжна стеля своїми руками

Установка складається з декількох етапів.

  1. Підготовчі роботи.
  2. На цьому етапі виконується наступне:
    • Зі стелі забирається все, що згодом від нього може відвалитися і впасти на натяжне полотно – штукатурка, всяке сміття, якщо перекриття дерев'яне та інше. Якщо це приватний будинок необхідно закрити за допомогою монтажної піни на стелі все щілини, через які може проникати вітер і волога.
    • По можливості максимально звільнити кімнату від меблів. Принаймні, в обов'язковому порядку забезпечити доступ до верху стін. Меблі, що залишаються у кімнаті, необхідно накрити плівкою. Пол закривається картоном або йому подібним твердим матеріалом. Обов'язково треба винести всі рослини, так як повітря в приміщення буде досить сильно нагріте.
    • Якщо передбачається установка проводки, світильників та інших пристроїв (наприклад, світлогенератора для створення «Зоряного неба») всі вони повинні так чи інакше бути закріплені на основної стелі. Натяжне полотно не несуча конструкція! На нього нічого не можна спирати!
    • Зняти люстру.
  3. Розмітка стін і кріплення до них пристосувань (багета) для установки натяжного покриття.
  4. На цьому етапі виконуються наступні роботи:
    • За допомогою рівня знаходиться найнижчий кут приміщення. Відступається пара сантиметрів і робиться відмітка – це рівень установки багета.
    • Від цієї точки по стінах проводяться лінії, паралельні підлозі. Для їх створення можна використовувати рейку і рівень, або спеціальну мотузку, яка оставляє відбиток на поверхні.
    • Готується багет до установки. Тут можливі два варіанти:
    • – багет менше довжини стіни, на яку він буде встановлений – в цьому випадку один його кінець запилюється під кутом, рівним половині кута кімнати, а другий торцюється під 900, потім так само готується друга частина з таким розрахунком, щоб її прямий торець примикав до прямого торця першій частині багета, а запилений кут підходив до наступного кута кімнати;
      – багет більше довжини стіни – відрізається зайва частина і кінці багета запилюються під кутами, рівними половині відповідних кутів кімнати.
    • За допомогою дюбелів (саморізів) багет кріпиться до стіни по виконаним лініям з кроком 10-15 см.
    • По кутах приміщення встановлюються затискачі для тимчасового кріплення натяжного полотна. Затискачі краще обмотати матерією, щоб вони не пошкодили полотно.
  5. Кріплення натяжного полотна.
  6. Виконуються наступні роботи:
    • За допомогою теплової гармати/будівельного фена приміщення розігрівається до + 400С.
    • Акуратно розмотується полотно (воно повинно бути заздалегідь викроєне за розмірами приміщення з урахуванням способу кріплення – про способи нижче). Пам'ятайте, що плівкове полотно дуже тонке (близько 20 мікрон), тому найменший укол гострим предметом призведе до його пориву. Якщо при розмотуванні ви побачите заломи полотна, не лякайтеся, в натягнутому стані вони досить швидко зникнуть без сліду.
    • Полотно кріпиться до тимчасових затискачів. Починати необхідно з базового кута, який повинен бути зазначений на полотні. Далі закріплюється кут по діагоналі. Потім останні два кута.
    • За допомогою теплової гармати полотно розігрівається до 70-800С.
    • Проводиться послідовне його закріплення в багеті і зняття затискачів.
    • Проводиться закриття багета знизу декоративною вставкою.

Після охолодження, полотно прагнути зменшитися в розмірах і, відповідно, натягується, утворюючи ідеально рівну поверхню.

Види кріплення плівкового натяжної стелі

Гарпунний спосіб

Розроблений у Франції. У цьому випадку в багеті є спеціальний кронштейн, за який кріпиться край полотна, що має форму гарпуна (гачка). Тому перед початком робіт по всьому периметру полотна необхідно приварити 10-15 мм жорстку кромку з таким профілем. Кріплення починають з кутів – спочатку один, по діагоналі наступний, потім інші. Наступний крок – кріплення полотна посередині стін, а звідти до кутів. Заклад краю проводиться за допомогою спеціальної лопатки.

Цей метод вважається найбільш надійним і ремонтопридатним. Полотно можна неодноразово знімати з зачеплення і заводити назад. Крім того, при такому способі неможливо перетягнути полотно в будь-яку сторону, так як розміри виконані з точністю до 1 мм. Але в цьому є і істотний недолік – потрібно дуже точний крій полотна. А значить дуже точний вимір приміщення. Крій проводиться за допомогою спеціальної комп'ютерної програми.

Штапіковий (клиновий) спосіб

Розроблений в Росії. При цьому способі полотно заводиться в багет, а потім розкріплюється там за допомогою штапика або клина (відрізняються лише формою своєї поверхні). Заводити в багет починають з однієї з коротких стін, починаючи з середини і йдучи до країв. Потім кріпиться полотно по довгим стінам, також з середини. Наприкінці по останній короткій стороні.

В цьому випадку точного крою не потрібно (вирізається з запасом 20-30 см). Лише б не менше! Після того, як все полотно закріплено по периметру, зайва його частина (яка виходить за клин/штапик) відрізається. Цей спосіб найбільш зручний для самостійного монтажу натяжної стелі, так як немає необхідності в точному її розкрої за допомогою комп'ютерної програми і приварювання жорсткої облямівки. Але є кілька негативних моментів:

Тканинний натяжна стеля своїми руками

Монтаж тканинного полотна має такі особливості:

  1. Приміщення та полотно не розігрівається. Тканинне полотно тягнеться і цього достатньо, щоб потім отримати рівну поверхню.
  2. Кріплення полотна виробляють за допомогою кліпсового способу. Його суть полягає в тому, що багет в місці заводу в нього полотна є кліпса (засувка). При монтажі її краю трохи розводять, щоб завести полотно, потім вони стискаються, надійно його фіксуючи. Заводити необхідно, як і при штапікового методі, з середини.

Як випливає з опису, даний спосіб кріплення має кілька переваг:

  1. Не вимагає точного крою, як і штапіковий спосіб.
  2. Ремонтопридатний, тобто полотно можна неодноразово виймати і знову кріпити в багеті.

Порядок демонтажу полотна

Натяжна стеля потребують зняття з різних причин:

  1. Несправність проводки, яка розташована за ним.
  2. Затоплення сусідами зверху.
  3. Ремонт в кімнаті, при якому необхідно зняти полотно, наприклад, фарбування стін.

Зняття плівкової натяжної стелі

Як ми вже писали, лише гарпунний спосіб кріплення стелі дозволяє зняти її з подальшою зворотною установкою. Для цього необхідно:

Зняття тканинної натяжної стелі

Демонтаж цієї стелі такий же простий, як і її монтаж. Необхідно просто, обережно розтулити кліпсу в багеті, і витягти полотно.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо