Натяжні стелі на кухні – опис переваг на прикладах

Питання про те, чи варто встановлювати натяжну стелю на кухні вже довгий час залишається найбільш обговорюваним на форумах дизайнерів інтер'єрів та профільних сторінках у соцмережах. Прихильників та противників цієї ідеї досить багато. Фахівці компанії Nova Stelya вважають, що при правильному виборі конструкції та полотна натяжна стеля стає ідеальним рішенням, і готові це аргументовано довести.

Загальні переваги натяжних стель

Перед тим як розбирати конкретний варіант установки натяжних стель на кухні, варто згадати їх загальні переваги.

Переваги натяжних стель:

Звичайно, список переваг натяжних стель набагато ширший, але ми вирішили окремо і детальніше зупинитися на тих плюсах, які мають значення саме для кухні.

Перевага натяжних стель для кухні

Окремо вирішили виділити ті переваги натяжних стель, які переконають навіть скептиків, що натяжні стелі на кухні незамінні.

Простота догляду

Це найважливіша перевага в тому випадку, якщо ми говоримо про кухню. Побілка, шпалери і навіть гіпсокартонна стеля значно поступаються в цьому критерії вибору натяжним конструкціям. Приготування їжі обов'язково супроводжується утворенням пари, випаровування, в яких може міститися цілий букет складових, здатних забруднити стелю. Частинки жиру, соку фруктів та овочів піднімаються разом із парою та осідають на стелі. Тому обробку на кухні доводиться освіжати часто. Якщо стандартну побілку потрібно оновлювати хоча б раз на 2-3 роки, то полотно достатньо протирати м'якою ганчіркою з мильною водою раз на місяць, щоб роками не замислюватися про ремонт.

Захист від затоплення

Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, то у сусідів зверху над кухнею теж розташовані кухня. А це означає, що небезпека затоплення дуже велика. Причин потопу може бути багато: від забитого зливу в раковині, до поламки посудомийної машини, яка починає протікати, а відповідь на всі біди одна - натяжна стеля. Полотно із ПВХ плівки може затримувати 100 літрів води у кожному квадратному метрі своєї площі. Тому, якщо навіть неприємність станеться, вашим меблям і техніці на кухні нічого не загрожує, за умови що було встановлено якісне полотно за всіма правилами монтажу від компанії Nova Stelya.

Можливість сховати всі комунікації

Зайдіть на свою кухню та підніміть голову – що ви бачите? Правильно – труби опалення, газу, кабелі електрики, телевізора, Інтернету, труба витяжки та ще купа комунікаційних деталей. Усі їх дуже легко заховати за полотном натяжного полотна. Не варто боятися, що у разі поламки чи аварійної ситуації ви не матимете доступу до потрібної ділянки системи. Достатньо зняти полотно, провести ремонт та натягнути полотно повторно. Але це можливо тільки при правильному виборі системи кріплення, про що ще йтиметься нижче.

Можливість зонувати простір

Кухня – це приміщення, яке завжди поділяється на зони. В одній частині готують їжу, в іншій її їдять. Розділити ці дві частини найпростіше і найзручніше за допомогою натяжної стелі. При цьому зовсім не обов'язково робити складну багаторівневу конструкцію, хоч вона буде ідеальним рішенням для великої кухні. У маленькому приміщенні можна зонувати площу за допомогою різних кольорів і навіть фактур полотна, а також використовувати цікаві системи освітлення: точкове над зоною приготування та люстру над обідньою частиною.

Всі ці переваги можна оцінити повною мірою лише при правильному виборі конструкції, а саме полотна та способу його кріплення. Спочатку поговоримо про те, як вибрати полотно натяжної стелі на кухню.

Яке полотно для натяжної стелі можна використовувати на кухні

Всі полотна для натяжних стель за матеріалом виготовлення діляться на два види: тканинні та ПВХ. Перші дорожчі та елітні, другі різноманітні та практичні. Розглянемо плюси та мінуси видів полотен з погляду їх використання на кухні.

Тканинні полотна на кухні

Ще зовсім недавно на всіх профільних порталах і в статтях про натяжні стелі можна було побачити інформацію, що тканинні полотна не підходять для кухні через особливості їхньої структури та умови експлуатації. Наші фахівці спростовують це твердження аргументовано та ґрунтовно.

Нове покоління тканинних полотен для кухні

Це полотно з'явилося на ринку відносно недавно, але вже використовується компанією Nova Stelya для встановлення натяжних стель на кухні. Полотно отримало назву Nostain Clipso, а в народі «антибруд».

Nostain Clipso – це тканинне полотно зі спеціальним просоченням, яке відштовхує всі сторонні частинки. Тобто поверхні та структури такого матеріалу не страшні жир і бруд, навіть волога. Полотно можна сміливо мити, не боячись його надто сильно намочити. Матеріал не вбирає запахи, що дуже важливо для всіх типів кухонь, особливо якщо йдеться про відкриті кухні в ресторанах та кафе.

Нове полотно від провідного виробника має всі переваги тканинного полотна:

Також поспішаємо розвінчати деякі міфи щодо того, що натяжне тканинне полотно не підходить для кухні.

Міф 1: низька вологостійкість

Насправді просочення звичайного тканинного полотна, не кажучи вже про полотно Nostain Clipso, може стримувати воду навіть у великій кількості протягом доби. За цей час вода розчиняє просочення і починає крапати. Але якщо злити воду протягом перших кількох годин після затоплення, полотно можна врятувати. Якщо вода була брудною, то на тканині утворюється пляма. Її можна або вивести спеціальними засобами або зафарбувати, адже тканинні полотна дозволяють наносити на поверхню фарбу, яка досить добре тримається. Але врятувати тканинне полотно після затоплення можна лише за виконання двох умов – якщо справжні професіонали встановили грамотно якісне полотно, і якщо ліквідацією наслідків затоплення займатимуться фахівці компанії Nova Stelya.

Міф 2: складність догляду

І знову ж таки, йдеться про просте, а не спеціальне полотно, яке коштує дорожче. Сьогодні в магазинах існує багатий вибір засобів догляду за тканинними натяжними стелями. Якщо використовувати їх регулярно, матеріал буде виглядати як новий тривалий час. Якщо полотно не чистити роками, воно, звичайно, втратить свій зовнішній вигляд і всі експлуатаційні характеристики. Якщо догляд регулярний, то полотно служить добре, надаючи приміщенню елегантності.

У випадку, коли дуже хочеться встановити саме тканинну натяжну стелю на кухні, а бажання регулярно доглядати його немає, наші дизайнери пропонують оригінальне рішення.

Комбінована натяжна стеля з тканинним полотном на кухні

Ще один зручний варіант установки тканинного полотна багаторівнева стеля з тканинним полотном. Не варто лякатися слова «багаторівнева», навіть якщо ви власник невеликої квартири з маленькою кухнею. Якщо конструкція складається всього з двох рівнів, то вона опустить гору кімнату всього на 3-5 сантиметрів нижче, ніж однорівнева, за умови грамотно розроблений проект. В цьому випадку частина стелі на робочій зоні, де найбільше забруднень і вологи, можна зробити з ПВХ полотна, стійкішого до цих несприятливих умов експлуатації. Обідню зону, де збирається вся родина, та приймають гостей, можна зробити дорожчою та елегантнішою за допомогою тканинного полотна.

Так що не варто відразу відкидати варіант установки натяжних стель із тканинним полотном на кухні. Зверніться до професіоналів компанії Nova Stelya та втілить мрію про ідеальну кухню в життя.

Якщо все ж таки бажання ризикувати не виникло або фінансово не виправдана установка тканинних натяжних конструкцій на кухні, ви завжди можете встановити стелю з ПВХ-полотном в будь-якому кольорі, фактурі та дизайні.

ПВХ натяжні стелі на кухні

При використанні ПВХ-полотен на кухні ви знімаєте з себе всі обмеження у дизайні, вигляді та ефектах. Вам залишається тільки вирішити, яку фактуру полотна вибрати і як зробити стелю ще красивіше.

Матові ПВХ-полотна натяжної стелі на кухні

Знову ми говоритимемо про роздуті проблеми та міфи. В Інтернеті ви можете прочитати статті «експертів», які не радять встановлювати матові полотна ПВХ в приміщеннях зі складними умовами експлуатації. Головною причиною такого обмеження вони називають шорстку поверхню полотна. Йдеться про те, що з такої текстури так само складно забирати забруднення, як і з тканинної. З тканинними стелями ми розібралися, тепер настав час розвінчати і цей міф.

Текстура матового полотна не настільки шорстка, щоб стати причиною проблем догляду. Так, вона не така ідеально гладка, як глянець, але це не недолік, а скоріше перевага. Глянцеві полотна при кожному чищенні потрібно натирати до блиску, а матове полотно досить витерти насухо.

Якщо говорити про дизайн, то це матова фактура – це класика. Якщо ви хочете, щоб на кухні була спокійна атмосфера без зайвих акцентів і деталей, що відволікають, то звичайно, величезною перевагою в цьому плані володіє матове полотно. Але якщо хочеться свята, ошатного інтер'єру та світла, то тоді вибір однозначно за глянцем.

Глянцеві полотна натяжної стелі на кухні

Нагадаємо, що глянцеве полотно блищить і відбиває, і це необхідно врахувати, якщо ви збираєтеся встановити таке полотно у себе на кухні. Важливу роль відіграє колір матеріалу. Чим полотно темніше, тим нижче здається стеля і тим сильніше його відбиваючий ефект. У темному полотні вся кухня відображатиметься, майже як у дзеркалі. У цьому є свій шарм, але не всім такий варіант оформлення підходить, тому колір потрібно правильно підбирати. А ще краще довірити це професіоналам.

Щодо догляду за глянцевою стелею – вище ми вже говорили, що її потрібно полірувати. Тобто, витираючи стелю насухо після вологого збирання, потрібно м'якою ганчіркою акуратно видалити всі розводи з поверхні. Якщо цього не робити, полотно виглядатиме брудним і зіпсує все враження про інтер'єр загалом. Тому наші фахівці пропонують вихід із ситуації, про яку ми вже згадували при розповіді про тканинні полотна.

Комбіновані ПВХ натяжні стелі на кухні

У випадку з ПВХ полотнами, якщо потрібно в одному приміщенні поєднати кілька фактур, можна обійтися без різних рівнів. Матеріал чудово зварюється із кількох шматків в одне полотно за допомогою спеціального обладнання. І не потрібно слухати тих, хто говорити, ніби шов на ПВХ-полотні – це слабке місце, яке обов'язково порветься з часом. Якщо зварює якісні матеріали професіонал на сучасному обладнанні, то шов має таку ж міцність, як і саме полотно. Надійність усієї конструкції безпосередньо залежить не від того, є шов на полотні чи ні, а від того, яким способом матеріал закріплений на напрямних.

Як вибрати спосіб кріплення полотна натяжної стелі вибрати для кухні

Усього способів кріплення існує кілька. Але на кухні нас цікавить така конструкція, яка дозволить знімати полотно, у разі потреби, та повторно його монтувати. Таких методів два: гарпунний та Кліпсо.

Гарпунний метод – це спосіб закріплення ПВХ натяжних полотен, який дозволяє знімати та встановлювати полотно стільки разів, скільки знадобиться. Зверніть увагу, якщо ви звернулися в компанію з установки натяжних стель, і вони пропонують вам будь-який метод монтажу, тільки не гарпунний, отже, ви маєте справу з дилетантами. Якщо в кімнатах клинова чи штапікова установка підходить, то на кухні ні. При найменшій потребі зняти полотно, вам потрібно буде його повністю замінити.

Гарпунний метод складний у роботі, оскільки потребує точного, до міліметрів, розкрою, швидкої злагодженої роботи команди та навичок. Не витрачайте свій час, звертайтесь одразу до компанії Nova Stelya і ми поставимо вам полотно, яке можна буде знімати та встановлювати повторно.

Спосіб Кліпсо використовується виключно для тканинних полотен. Він, як і гарпунний, дозволяє повторний монтаж полотна. Цей метод дорогий, але якщо ви вирішили встановити стелі, то на їх кріпленні економити ніяк не можна. Помилка при виборі монтажу стель для кухні може коштувати дуже дорого, адже у разі непередбаченої ситуації зняте полотно повторно встановити не можна.

Загалом можна сказати, що помиляються з натяжними стелями лише ті, хто довірив їхню установку дилетантам. Фахівці працюють бездоганно. Це вже багато разів доводили реалізовані проекти комбінованої стелі на кухнях компанії Nova Stelya.

Приклади проектів компанії Nova Stelya щодо встановлення натяжних стель на кухнях

Натяжні стелі на кухні

Можна дуже довго розповідати про те, як зручно використовувати натяжні стелі на кухні, і як це красиво, але варто один раз побачити, щоб закохатися в ці конструкції. Ми пропонуємо вам заглянути до нашого портфоліо, щоб оцінити вже встановлені натяжні стелі від компанії Nova Stelya.

Це комбінована натяжна стеля, яку ми встановлювали на кухні середніх розмірів. У проекті було використано два види полотна – матове тканинне полотно над робочою зоною і по периметру, та глянцеве ПВХ полотно над обідньою зоною. Дизайн вийшов класичним, але при цьому досить ошатним та неординарним. У цьому проекті також було використано спеціальну конструкцію з нішою для штор. Створюється ефект, що матеріал струмує прямо зі стелі, при цьому шторами можна скористатися без обмежень.

У цьому проекті було ще дві мети – сховати комунікації та візуально підняти стелю. Як видно на фото, всіх цілей було досягнуто, при цьому дизайнерам вдалося повністю вписати конструкцію в стиль приміщення, навіть вдалося зробити його більш ошатним. Натяжна стеля на кухні

Ще один проект, який успішно реалізували фахівці нашої компанії – створити ідеально рівну поверхню стелі, вписати її в мінімалістичний інтер'єр та розробити оптимальний режим освітлення.

Для задоволення всіх вимог було вирішено використати матове натяжне полотно, яке з'єднувалося зі стінами безщілинним методом. Саме така конструкція не має на увазі зайвих декоративних деталей, що повністю відповідає вимогам стилю всього інтер'єру. Оригінальні світильники виконують свою функцію спрямованого світла та підібрані точно під колір полотна. Кухня натяжні стелі

Ця світлова стеля була встановлена на кухні студії, яка з'єднана у вітальні в сучасному стилі. Оригінальне рішення, коли короб, що світиться, виконує функцію одночасно і декоративної деталі, і джерела освітлення. Для такої стелі використовують спеціальне напівпрозоре полотно, за яким розміщені джерела світла. Матеріал полотна розсіює світло, роблячи його рівномірнішим і менш яскравим. Конструкція сформована гіпсокартонними деталями формою нагадує світильник у частині вітальні.

Як бачимо, натяжні стелі можна вписати в кухню будь-якого розміру, стилю та конфігурації. Просто задайте нашим дизайнерам вихідні дані, тобто, розміри приміщення, стиль інтер'єру та ваші побажання до того, як має виглядати стеля, і вони створять унікальний проект саме під вашу кухню.

Питання та відповіді

🤗 Чи можна встановити тканинну натяжну стелю на кухні?

Можна, якщо правильно її вибрати і доглядати, вона прослужить дуже довго без зміни зовнішнього вигляду. Також можна на кухні встановити спеціальне натяжне тканинне полотно Nostain Clipso, яке відштовхує воду та бруд.

🤗 Яким способом краще кріпити полотно на кухні?

На кухні необхідно використовувати таке кріплення, яке дозволить зняти стелю у разі потреби та потім повторно її встановити. Для ПВХ полотен – це гарпунний метод, для тканинних – це кріплення від компанії Clipso. Обидва методи дорожчі за інші, але вони надійні і допускають повторний монтаж і навіть зміну полотна.

🤗 Чи можна встановлювати на кухні багаторівневі конструкції?

Якщо дозволяє висота стелі, то проблем із встановленням багаторівневих конструкцій немає. Крім того, вони можуть стати відмінним методом зонування кухні на робочу та обідню зони.

🤗 Які полотна не можна встановлювати на літній кухні?

Якщо приміщення не використовується в зимовий період і температура в ньому опускається до нуля градусів, то в таких кухнях не можна використовувати ПВХ полотна. Вони погано переносять низькі температури і можуть навіть луснути. У такому разі вибір можна зупинити лише на тканинному полотні для натяжної стелі.

🤗 Як часто потрібно мити стелі на кухні?

Все залежить від інтенсивності використання приміщення та виду полотна. Якщо в квартирі готують лише сніданки та вечері на двох, то полотно можна мити раз на місяць, якщо для великої родини постійно готується їжа, то потрібно уважно стежити за ступенем забруднення, особливо якщо це полотно глянцеве або тканинне.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо