Натяжні стелі в передпокої, коридорі, холі: нюанси, стилі, приклади

Передпокій, коридор, хол – це приміщення у квартирі, які незаслужено «забувають» під час благоустрою. Компанії Nova Stelya не раз замовляли встановлення натяжних конструкцій у всій квартирі, але при цьому про коридор йшлося вкрай рідко. Аргумент господарів був просто – ми сюди тільки заходимо, то навіщо тут потрібні гарні стелі, поклеїмо шпалери на стіни, стелю побілимо, і так зійде. Дизайнери інтер'єрів украй не згодні з такою позицією, та й самі клієнти шкодували потім про таке рішення. Тому свою розповідь про те, як вибрати натяжну стелю в передпокій, коридор або хол, ми почнемо з пояснення того, навіщо вона взагалі там потрібна.

Навіщо встановлювати натяжну стелю в передпокої, коридорі або холі

Насамперед потрібно розібратися з термінами. Передпокій, коридор і хол у розумінні наших співвітчизників – це те саме. Насправді, все не зовсім так. Якщо в квартирах старого житлового фонду функції всіх цих приміщень виконував невеликий шматочок простору відразу за порогом вхідних дверей, то в новобудовах із сучасним плануванням квартир та заміських будинках можуть бути присутні і передпокій, і коридор, і хол.

Отже, розуміємося на термінології:

У сучасних квартирах часто є одне приміщення, яке поєднує функції двох. Наприклад, простора квадратна кімната, в яку виходять усі двері, може бути одночасно холом і коридором. У маленьких квартирах коридор довгий та вузький, з'єднаний із передпокоєм.

Всі ці приміщення мають загальні характеристики:

Саме через останню обставину так мало уваги приділяється оформленню цих приміщень. Але це докорінно неправильно. Як кажуть, у вас ніколи не буде другого шансу справити перше враження, тому давайте розбиратися, чому красиві і правильні стелі такі важливі в передпокої коридорі і холі, і як їх правильно вибирати.

Натяжні стелі для невеликого передпокою

Передпокій є в кожному будинку, винятком є, напевно, тільки так звані «кавалерки», в яких із вхідних дверей потрапляєш одразу до кімнати чи кухні. Передпокій може бути окремим приміщенням, частиною коридору та холу.

Особливості цього приміщення – мінімальний розмір, освітлення. Проте – це перше, що бачите ви та ваші гості, потрапляючи до будинку.

Це приміщення має одну особливість – перепад температур. Якщо у квартирі чи будинку передпокій відокремлений від інших приміщень і служить тільки для того, щоб люди тут знімали верхній одяг та взуття, то до вибору натяжної стелі варто підійти уважно. Взимку в передпокої, поєднаному з коридором, проблем з температурою немає, а ось в окремому може бути досить холодно, особливо якщо це заміський будинок, двері виходять відразу на вулицю, в приміщенні немає окремої батареї опалення.

Для окремої передпокою рекомендується встановлення тканинних стель, особливо якщо йдеться про нижні поверхи або приватній будинок. Такі стелі не лише красиві, а й практичні. Вони без ушкодження переносять різкі стрибки температури. При перепадах температури на основному перекритті, покритому фарбою, обов'язково утворюватиметься конденсат, звідси плями, вогкість, постійна вологість. Тканинне полотно пропускає повітря, але не вологу, тому на стелі не утворюватиметься жодних плям. Крім того, в таку конструкцію можна вмонтувати будь-яке освітлення, навіть світильники з датчиками руху, які автоматично включатимуть світло, коли людина входить – це дуже зручно і приємно.

Передпокій, поєднаний з коридором

Найчастіший варіант наших квартир. Прямо від входу йде довге вузьке, темне приміщення, в яке виходять двері з кімнат. Здавалося б, що можна зробити у такому просторі? Насамперед, його потрібно візуально відкоригувати: додати світла, розширити, зробити затишним та ошатним. Для цього досвідчені дизайнери нашої компанії пропонують використовувати такі прийоми:

Це основні прийоми, які мають сотні варіантів виконання. Головним чином вибір полотна, його кольору, класичної чи декоративної фактури залежить від стилю інтер'єру квартири. Не можна зробити мінімалістичний передпокій у квартирі чи будинку, оформленому у класичному чи романтичному стилі. Саме передпокій нагадує гостям, куди вони потрапили, тому розглянемо різні види матеріалів полотна під стилі інтер'єру.

Як підібрати натяжні стелі в передпокої та коридорі під стиль інтер'єру квартири

На сьогоднішній день існує щонайменше 20 стилів, у яких дизайнери оформлюють квартири. Тому якщо ви хочете дізнатися, як вибрати натяжні стелі для передпокою за стилем дизайну, доведеться зупинитися на деяких із них докладніше.

Сучасні стилі

Це ціла група напрямків, яка дуже популярна у наші дні. До сучасних стилів відносяться:

Використовуючи ці нехитрі підказки, ви з порога дасте зрозуміти гостям, чого чекати далі, а самі вже ледь переступивши поріг, почуватиметеся в улюбленій обстановці.

Класичні стилі

Ця група стилів вважається елітною. Оздоблення в таких квартирах і будинках має бути якісним та дорогим. У класичний інтер'єр ідеально впишеться тканинне полотно. Не варто думати, що цей варіант занадто одноманітний і нудний. Сьогодні виробники пропонують різні фактури тканинних поверхонь.

Група класичних напрямків у дизайні представлена не так широко та різноманітно, як сучасні стилі. Всі вони мають загальні характеристики: елегантність, стримана розкіш, аристократичність, організованість. Відрізняється класика, неокласика та сучасна класика лише матеріалами оздоблення та лініями. У класичному стилі вони більш плавні та витончені, своєчасній класиці суворі та стримані.

У такий інтер'єр ідеально підходять багаторівневі стелі, які імітують виступи та ніші, які спочатку створювалися вручну ліпниною. Дуже добре виглядають в цьому стилі однакові конструкції полотен у всіх приміщеннях, тому якщо така складна стеля встановлена в кімнатах і залі, то потрібно її повторити і в коридорі.

Етнічні стилі

Список цих стилів можна продовжувати дуже довго, адже майже у кожній країні своя манера оформляти інтер'єр. Тому ми зупинимося на найпопулярніших напрямках, які найчастіше використовуються у нашій країні:

Кожен із цих стилів унікальний, тому вибір оформлення верхньої частини коридору та передпокою повинен суворо відповідати решті приміщень.

Історичні стилі

Ця група напрямків сьогодні не така популярна. Але на неї варто звернути увагу, тому що у кожному з цих стилів важлива кожна деталь , не кажучи вже про стелі в коридорі.

Натяжні стелі в холі

Хол – це особливе приміщення у квартирі, і не тільки. Холи готелів та невеликих бутік-готелів теж мають виглядати ідеально. Справа в тому, що хол часто функціональне приміщення. Наприклад, якщо будинок чи квартира має більше одного поверху, то у холі є сходи. Також у цьому приміщенні нерідко встановлюють об'ємні шафи купе, у яких зберігають верхній одяг та необхідний інвентар. Тобто, стеля має бути функціональною, ідеально рівною з будь-якої точки огляду, навіть зі сходів, і дозволяти нормально відкриватися дверям шаф. Усі ці завдання можна вирішити за допомогою натяжного полотна.

Щоб стелю прикріпити не до стіни, а, наприклад, до частини перекриття перед шафою, використовують спеціальні напрямні, які кріпляться до основного перекриття. Іноді використовують спеціальні бруси. Їх кріплять до основної стелі, а вже на брусах встановлюють напрямні. Також вирішується проблема встановлення натяжних стель біля сходів. Більш проблематична ситуація з гвинтовими сходами. В цьому випадку потрібна порада професіонала. Ви можете зателефонувати спеціалістам компанії Nova Stelya та викликати замірника. Він розгляне об'єкт на місці та запропонує варіант кріплення та полотна для такої натяжної стелі.

Що стосується дизайну стелі в холі, то немає ніяких обмежень. У сучасних плануваннях холи просторі, найчастіше правильної чи дуже наближеної до правильної форми.

Дуже важливий момент для холу – це добре продумане освітлення. Воно тут має бути яскравим, у деяких випадках, на запит господарів, можна розробити проект з кількома режимами освітлення.

Стелі в холах роблять або складними (комбінованими або багаторівневими) або з ефектами. Стеля, що парить, може стати відмінним рішенням для невеликого холу в квартирі, при цьому можна використовувати і основну люстру освітлення, але її потрібно вимикати, коли включається світлодіодне підсвічування.

Багаторівневі конструкції – це вірний спосіб вразити своїх гостей наповал. Використовувати можна будь-які полотна без обмежень, але потрібно враховувати стиль всього інтер'єру. Приблизні поради щодо підбору фактур та квітів ми описали у розділі про передпокої та коридори, тепер можна трохи розповісти про конструктивні особливості.

Стеля в кілька рівнів буде гарним рішенням, у ньому можна комбінувати матеріал і фактуру полотен, створювати вставки химерної форми чи класичні конструкції. Можна використовувати нанесення на полотно, вигляд зображення залежить від стилю.

Популярним зображенням для холів є міські пейзажі та небо з хмарами. При продуманому підсвічуванні зображення виглядають приголомшливо та дуже реалістично.

Якщо вам потрібно встановити натяжну стелю в коридорі, передпокої чи холі, фахівці компанії Nova Stelya візьмуть на себе розробку дизайну та його реалізацію. Наші співробітники вже понад 10 років працюють по Києву та області та встановлювали стелі не лише у холах будинків, а й у готелях, ресторанах, клубах, офісах. Ми знаємо, як зробити стелю частиною інтер'єру, не лише красивою, а й функціональною.

Питання та відповіді

🤗 Чи можна встановити натяжну стелю в холодному передпокої?

Можна. Якщо в будинку передпокій не опалюється, то можна встановити тканинну натяжну стелю. Він не лише прикрасить приміщення, а й захистить від зовнішніх дій основне перекриття. Площа такого полотна невелика, тож витрати на його встановлення будуть невеликі.

🤗 Яку стелю встановити в маленькому темному коридорі?

У таких приміщеннях можна встановлювати світлі стелі із блискучою поверхнею. Оптимальним буде глянсове полотно, але якщо воно не підходить в решту інтер'єру, можна розглядати сатинове, перлинне або металік. Обов'язково встановити продумане забарвлення.

🤗 Як візуально розширити вузький коридор за допомогою натяжної стелі?

Для цих цілей використовують ефект ширяючих ліній або вставки з полотна контрастного кольору, які будуть перпендикулярні довжині. Вставки можуть бути з контрастної фактури, наприклад, глянсові на матовому полотні.

🤗 Якщо хол у будинку неправильної багатокутної форми, можна в ньому встановити натяжну стелю?

Так, можна. Фахівець зробить точні виміри кожної сторони та кута. Така стеля буде коштувати дорожче стандартної конструкції, оскільки вона набагато складніша в установці.

🤗 Чи можна замовити установку натяжної стелі лише у коридорі?

Так можна. Компанія Nova Stelya встановлює стелі на будь-яких площах. Але зверніть увагу, у нас є мінімальна сума замовлення. Подробиці можна дізнатися у наших спеціалістів через контактну форму або за телефоном.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо