Натяжні стелі в дитячій: критерії вибору, зонування, стилі

Облаштування дитячої кімнати завжди пов'язане із певними труднощами для батьків. Хочеться побалувати улюблене чадо яскравими фарбами, цікавими рішеннями, улюбленими героями з мультиків чи фільмів. Але у всіх є чітке розуміння того, що дитина незабаром підросте, і багато що в дизайні доведеться змінювати, адже те, що подобається дошкільнику, вже ніяк не підходить для учня середніх класів. Тому компанія Nova Stelya зібрала для дбайливих батьків кілька порад і розповіла, як вибрати натяжну стелю в дитячу кімнату і що потрібно врахувати.

Чому натяжна стеля найкраще рішення для дитячої

Так уже склалося, що до певного віку думка дитини та її смак при облаштуванні дитячої не враховується. Прагматичні дорослі роблять вибір обробки стелі так, як вважають за правильне. Найменше вони хочуть через кілька років знову починати ремонт, змивати зі стелі малюнок Віні Пуха чи Маші, переклеювати шпалери з динозавриками на стелі. Тому вони вибирають, як їм здається, безпрограшний варіант – біла стеля.

Але є один вид оформлення верхньої частини кімнати, який вирішить проблеми зі зміною оздоблення та принесе море радості дітям – натяжні стелі. Якщо ви звернетеся до нашої компанії та окреслите завдання, то наші фахівці встановлять конструкцію з можливістю зміни полотна. Все, що вам знадобиться через пару років, коли дитина «виросте» з малюнка, кольору чи фактури – просто замінити полотно. Процес заміни дуже швидкий, чистий і недорогий, тому ви зможете подарувати нову стелю своєму чаду навіть як сюрприз на День Народження. Нашим майстрам знадобиться всього кілька годин, щоб повністю перетворити кімнату, тільки замінивши в ній верхнє оформлення.

Тому ви можете сміливо вибирати натяжну стелю в дитячу, ґрунтуючись на потребах дитини та інших критеріях, а не щоб було зручно і «на віки».

Критерії вибору натяжної стелі в дитячу

Критерії вибору натяжної стелі в дитячу кімнату набагато складніші та різноманітніші, ніж у будь-яке інше приміщення. В цьому випадку потрібно враховувати не тільки розмір, освітленість, стиль та побажання господаря кімнати, а й вік, стать дитини, а також те, на скільки дітей розраховане приміщення. З кожним критерієм розбиратимемося докладно.

Натяжні стелі в кімнату дитини від 0 до 3 років

У цьому віці рідко молодший член сім'ї вже має окрему кімнату, але якщо батьки відразу «відселили» своє диво, потрібно підібрати стелю максимально відповідально.

У кімнаті новонародженого стеля має бути матовою і світлою. Бажано підбирати м'які пастельні тони. Багато хто робить оздоблення білим, але пам'ятайте, білий теж буває яскравим, особливо якщо вікна кімнати виходять на схід або південь, білий може «різати» очі не гірше, ніж червоний або помаранчевий. Ідеальними стануть персиковий, рожевий пудровий, м'які блакитний або салатовий. Поверхня тільки матова, ніякого сатину або, не дай Боже, глянцю. Для дитини та її психіки відбивають і блискучі поверхні, куди він змушений довго дивитися, дуже сильний подразник.

Натяжні стелі в кімнату дитини від 3 до 5 років

Це вік активності, цікавості та відкривання для себе світу навколо. Маля починає ходити в садок, у нього з'являються улюблені іграшки, герої мультиків і навіть кольори. Уважні батьки завжди знають, що подобається його дитині, тому можна вже порадувати його барвистими малюнками на стелі.

Для нанесення можна вибрати різні зображення: від мультяшних героїв, до класичного неба з хмарами. Якщо ви зупинилися на першому варіанті, то не варто робити картинку занадто великою, вона привертає увагу. Розташувати її краще в активній зоні, де дитина грає та весело проводить час. Про зонування дитячої за допомогою натяжних стель ми ще говоритимемо.

Небо – ще одне чудове рішення. Це може бути вид чистого неба, хмар чи зірок над головою. Ефект зоряного неба вважається універсальним та підходить дітям різного віку. Тому якщо ви вирішите витратитись на нього один раз, про заміну стель у дитячій можете забути на довгі роки. Навіть підліток із задоволенням живе у кімнаті з таким оформленням верхньої частини.

Натяжні стелі в кімнату дитини від 5 до 9 років

Старші дошкільнята та школярі – це вже «дорослі діти». Вони дуже часто самі обирають, що саме їм подобається, вже мають захоплення та хобі. Вибирати стелю в таку кімнату можна за двома принципами – універсальне оздоблення чи оригінальна концепція.

Універсальне оздоблення вибирають батьки, які хочуть згодом швидко та недорого перетворювати дитячу. Найчастіше це однорівнева натяжна стеля із системою освітлення та елементами зонування. Колір можна вибирати в залежності від переваг дитини або її статевої приналежності. При цьому солодко-рожевий для дівчаток і синій для хлопчиків – це застарілі поняття, які сьогодні мало актуальні. Дівчатка можуть захоплюватися роботами, а хлопчики любити малювати чи робити аплікації. Це обов’язково треба врахувати, щоб дитина почувала себе в кімнаті комфортно. Для такої сучасної дівчинки підійде навіть сіра стеля або фактура металік у нейтральному кольорі. Хлопчик буде радий м'яким кольорам із яскравими акцентами.

Натяжні стелі в кімнату дитини від 9 до 12 років

Час бунту, що назріває. Найрозумніше, що можуть зробити батьки, дозволити своїй дитині самій визначити концепцію своєї стелі. Якщо вона захоче простий та спокійний колір, то не варто нав'язувати сучасні тенденції. Захоче людину павука або залізну людину на стелі, дозвольте їй це, адже в компанії Nova Stelya замовити таке полотно в існуючу чи нову конструкцію можна просто, швидко і недорого.

Єдине, на чому наполягають фахівці, не варто встановлювати дитячій надто яскраві натяжні стелі. Дитяча психіка легко збудлива, тому використання агресивних кольорів можливе тільки в тому випадку, якщо воно виправдане дизайном і лише фрагментарно, невеликими вставками для підтримки загальної гами кольорів.

Натяжні стелі в кімнату дитини від 12 до 16 років

У цьому віці вже можна думати про незмінне оформлення стелі в дитячій. Навіть якщо зробити складну багаторівневу конструкцію, дитина навряд чи захоче її замінити з часом. Також у кімнаті можна створити чіткий, певний стиль, від класики до лофта. Запитайте у дитини, що саме їй подобається. У кімнаті підлітка вже можна встановлювати глянцеві полотна, складні декоративні фактури, загалом оформляти стелю в кімнаті, як і для дорослого.

Натяжні стелі в кімнатах у дівчаток та хлопчиків

Вище ми вже говорили про застарілість поняття колірного розподілу за статями у дітей. Але це не означає, що сучасному дівчиськові не може подобатися рожевий. Якщо у вас росте маленька принцеса, порадуйте її рожевою стелею. Якщо дівчинка трохи старша, 7років і більше, то можете розглядати дуже цікаві фактури, такі як перлова або перламутрова. Також фрагментарно можна використовувати полотно з блискітками, воно дуже прикрасить приміщення і зробить його ошатним.

Універсальний колір для дівчаток беж, відтінки пастельних тонів, вся фіолетова гама. Останнім кольором не варто дуже захоплюватися. Якщо ви вибираєте темний фіолетовий, зробіть його вставкою під час зонування, вважається, що він допомагає зосередитися. Бузковий можна зробити основним, але потрібно додати ще один колір, щоб кімната не виглядала надто однотонно.

Вважається, що хлопчикам кольори вибирати простіше. Їм підходять глибші, але не агресивні кольори. Можна використовувати вставки шоколадного, малахітового, темно-синього кольору. Вибір кольору для хлопчиків, як і для дівчаток, залежить від активності дитини. Чим дитина рухливіша і збудливіша, тим більше спокійну і м'яку гаму кольорів потрібно вибирати для стелі в дитячу.

Натяжна стеля в дитячій для двох дітей

У цьому критерії вибору натяжної стелі ми говоритимемо про зонування. Воно застосовується у приміщенні, де живуть двоє чи троє дітей, а й в кімнаті однієї дитини.

Зонування за допомогою натяжної стелі в дитячій

Зонування має на увазі поділ одного простору на кілька функціонально різних зон. Дуже часто для зонування застосовують різного роду декоративні елементи, як перегородки, арки і т.д. Але у невеликій кімнаті, якими найчастіше бувають дитячі, використання їх недоцільне. Тому найзручніший прийом зонування, у цьому випадку, – візуальне відділення різних частин за допомогою оформлення верхньої частини приміщення.

Для зонування можна використовувати різні прийоми. Найпопулярніший, простий та недорогий – зонування за допомогою комбінації кольорів полотна натяжного полотна. Наші фахівці на високотехнологічному обладнанні зварюють ПВХ полотна в одне, перехід виходить чітким, рівним, без зигзагів та виступів, у шов непомітний. На тому обладнанні, на якому ми з'єднуємо полотна, місце стику виходить дуже міцним. Не варто боятися, що при натягу чи навантаженні шов розійдеться або полотно трісне.

Поєднувати кольори можна в будь-якій формі, це можуть плавні і прямі лінії, навіть зигзаг, якщо він підходить для інтер'єру, наприклад, у кімнату одного або двох хлопчиків. Кольори потрібно вибирати різні, але не дуже контрастні, якщо йдеться про дитину молодшого або середнього шкільного віку, а можна темніші і світліші відтінки однієї гами: білий з бежевим, синій з блакитним, фіолетовий з бузковим, салатовий з зеленим.

Принципи зонування в кімнатах для однієї дитини та двох дітей різні. Якщо у кімнати один господар, то йому потрібно виділити окремо зону для занять, а для малюків це зона ігор, та зону відпочинку. Першу можна робити яскравіше, а другу обов'язково спокійніше та м'якше. У кімнаті двох дітей зонуванням зазвичай поділяють територію кожної дитини. Це дуже зручно і не призводить до суперечок, оскільки чіткої лінії між ділянками різних «власників» немає, вони лише візуальні, і то у верхній частині. Можна, звичайно, розділити в кімнаті для двох дітей простір за принципом робочої зони та зони відпочинку. Найчастіше так чинять, коли у дітей двоярусне ліжко, і відокремити територію кожного не виходить. Тоді дітям слід дати зрозуміти, де вони можуть відпочивати, а де мають навчатися.

Зонування в кімнатах підлітків вже можна робити багаторівневою конструкцією, якщо дитина молодша, такий прийом нічого, окрім задоволення дорослих амбіцій, не дасть. Кімната виглядатиме ошатно, по-дорослому красиво, але чи буде в ній затишно та комфортно вашій дитині. Крім того, такі конструкції не передбачають заміну полотна. Використовувати таку складну стелю ви ще встигнете, коли дитина підросте, а поки зробіть її щасливою більш простим, недорогим, але практичним та зручним для всіх способом – ідеально підібраною для дитячої натяжною стелею.

Натяжні стелі в різних стилях інтер'єрів дитячих

Багато хто вважає, що дитяча – це кімната, в якій не обов'язково дотримуватись певного стилю інтер'єру. Почасти вони мають рацію, але якщо ви хочете сформувати гарний смак у дитини і прищепити їй почуття стилю, то починати потрібно з дитинства і не тільки з одягу, але і навколишнього оточення. Тому ми розглянемо традиційні та несподівані стилі для дитячих кімнат, а ви вирішуйте, який більше підходить за темпераментом та смаком вашій дитині.

Класика

Цей стиль можна формувати у дитячій з перших днів народження малюка. У ньому є все, про що говорять педіатри та психологи: стриманість кольорів, лаконічність дизайну, простота ліній. Класичний стиль, проте, це досить дороге задоволення, якщо суворо дотримуватися всіх його канонів. Але так як у дитячій це не обов'язково, розглянемо, які натяжні стелі в нього найкраще вписуються:

У кольорах краще дотримуватися світлої гами, хоча якщо ви встановлюєте стелю в класичну дитячу підлітка, то гаму та палітру можна вибрати темнішу, але не яскраву чи яскраву.

Кантрі

Цей стиль використовують багато дбайливих батьків, і навіть не підозрюють про це. Головний принцип кантрі – натуральні матеріали, яскраві акценти. Не варто плутати кантрі із сільським стилем, це абсолютно різні напрямки.

У стилі кантрі ідеально впишуться натяжні стелі з фактурою під дерево. Її можна використовувати для зонування приміщення вставками. Оригінально дерево поєднується з білим матовим полотном, як побілка з дерев'яними брусами на стелі. Таке рішення завжди подобається дітям, особливо середнім школярам, оскільки кантрі – це стиль імпровізації, у ньому немає чітких канонів та правил, як у класиці чи історичних напрямках. Його легко створити в нижній частині кімнати самостійно, а верхню зону стелі варто довірити професіоналам Nova Stelya.

Мінімалізм

Може здатися, що стиль мінімалізм та дитяча – це два несумісні поняття. Але запитайте сучасну дитину середнього та старшого шкільного віку, чи хоче вона мати кімнату в такому стилі, і напевно почуєте позитивну відповідь.

Стиль мінімалізм характеризується чіткістю ліній, мінімумом декору та кольорового розмаїття. Тому при виборі стеля можна зупинитися на однотонній однорівневій конструкції з цікавим ефектом, наприклад, стеля, що парить, або ширяючі лінії.

Якщо ви вирішили використовувати зонування в цьому стилі, краще підбирати або кольори, в яких оформлений інтер'єр, або навпаки, вибирати текстиль і аксесуари в кімнаті під стелю. Мінімалізм не має на увазі використання великої кількості кольорів, тому доведеться обходитися строго певною гамою. Якщо ви вирішили використовувати багаторівневу стелю, то краще вибрати каркас із напрямних, без додаткових деталей та прикрас із гіпсокартону.

Лофт

Несподівано, але це улюблений стиль сучасних підлітків та хлопчиків, які люблять дивитися фільми та читати книги про пригоди. Стиль хоч і здається дорослим, його можна дуже по-дитячому обіграти, наприклад, зробити тематичний дизайн трюму корабля чи печери. У будь-якому виконанні стелі в цьому стилі відведено дуже важливу роль. Залежно від теми та віку дитини можна вибирати різні фактури, конструкцію та кольори. Можна використовувати полотно під дерево, камінь, можна поєднувати їх з матовою або сатинової фактурою.

Нанесенню теж є місце у цьому стилі. Хочете, створіть стелю у двох рівнях, нижній з яких імітуватиме ілюмінатор корабля, а на верхній буде нанесено зображення неба з хмарами, зоряного неба, карти світу. Тут підійде будь-яке зображення, яке вписується у загальну концепцію. Вважається, що лофт - це стиль бунтарів, тому він більше підходить підліткам. Але якщо використовувати у створенні інтер'єру ідею, і зробити центром її втілення стелю, то лофт можна створити в кімнаті хлопчика навіть 10 років чи дівчинки, яка захоплюється Ларою Крофт.

Поп-арт

Це стиль дорослих, які ще не виросли і хочуть відтворити у своєму будинку атмосферу «дорослого дитинства». Тому цей стиль можна використовувати навіть у кімнаті дошкільника, лише у певній інтерпретації. Поп-арт – це картини, фарби та багато кольорів. Якщо ви хочете нанести зображення на стелю, цей стиль вам точно підійде. У нижній частині кімнати його потрібно лише підтримати, щоб не сильно відволікати увагу дитини.

Крім стандартних стилів можна створювати їхню комбінацію, ніхто не забороняє вам оформити зону занять в одному стилі, в зону відпочинку в іншому. Відповідно потрібно підбирати і стелі. Бажано, щоб стилі все ж таки були не дуже далекі один від другого, як наприклад, той же поп арт і мінімалізм. А от поміркований лофт і класика в одному приміщенні можуть цілком ужитися.

Якщо ви хочете зробити кімнату своєї дитини унікальною, цікавим саме для неї світом, звертайтеся до компанії Nova Stelya. Ми підберемо вам таку стелю, яка створить настрій вашому чаду. А якщо в міру дорослішання полотно потрібно буде замінити, ми теж можемо зробити це.

Питання та відповіді

🤗 Чи можна використовувати в дитячій ПВХ натяжну стелю?

Можна за умови, що це матеріал від відповідального виробника. Такі полотна мають усі необхідні сертифікати та пройшли масу випробувань, їх встановлюють у лікарнях та навчальних закладах.

🤗 Чи можна використовувати глянсове полотно у дитячій?

Можна, але з певного віку. Для дітей до 10 років, і навіть у деяких випадках у старших, таке полотно не рекомендують встановлювати, особливо з інтенсивним підсвічуванням або яскравим кольором. Краще замінити його на менш блискучі текстури, такі як сатин або перли.

🤗 Яке нанесення на стелю зробити дитячу?

Все залежить від віку дитини, її переваг, а також розмірів кімнати та стилю. Занадто велика яскрава картинка може бути зайвим подразником, а дуже дрібний малюнок у великій кімнаті буде непомітним. Зверніться до наших дизайнерів, вони допоможуть вам із вибором.

🤗 Чи можна встановити в дитячій дворівневу натяжну стелю?

Можна, якщо висота приміщення більша, ніж 2,8 міри. В іншому випадку стеля буде занадто вантажити. Також застереженням може бути вік дитини, дошкільнят використовувати їх в інтер'єрі не рекомендують.

🤗 Яке підсвічування встановити в натяжну стелю дитячу?

Бажано у кількох режимах: загальне освітлення, вечірній варіант, нічник та додаткове освітлення зони робочого столу. Така різноманітність дасть змогу обійтися майже повністю без джерел світла у нижній частині кімнати.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо