Натяжні стелі в приватному будинку

Приватний дім – це мрія багатьох людей, які хочуть жити в комфорті та затишку, оточені природою та свободою. Однак будівництво та оздоблення приватного будинку потребує не лише великих витрат, а й ретельного підбору матеріалів та рішень, які відповідатимуть особливостям будівництва та потребам господарів.

Одним з важливих елементів інтер'єру приватного будинку є стеля, яка повинна бути не тільки красивою, але й практичною, довговічною і безпечною. Серед різноманітності сучасних стельових покриттів одним з найпопулярніших і найпопулярніших є натяжні стелі. Вони мають безліч переваг, які роблять їх ідеальним вибором для приватного будинку. У цій статті, на підставі багаторічного досвіду фахівців компанії Nova Stelya з встановлення натяжних стель у Києві та області, ми розповімо про те, що собою являє цей вид підстельового оформлення простору, які переваги та недоліки вони мають, як вибрати та встановити натяжні стелі в приватному будинку.

Переваги натяжних стель у приватному будинку

Натяжні стелі – це спеціальні полотна з ПВХ-плівки або тканини, які кріпляться до периметру стелі за допомогою спеціальних профілів та утворюють рівну та гладку поверхню.

Натяжні стелі мають ряд переваг перед іншими видами стельових покриттів, які роблять їх привабливими для приватного будинку:

  1. Естетичність. Натяжні стелі виглядають дуже красиво та сучасно. Вони можуть бути різних кольорів, фактур, форм та дизайнів. Можна вибрати глянцеві, сатинові або матові стелі, полотна, що імітують різні матеріали (шкіру, метал, дерево і т.д.), а також полотна з фотодруком або світловими ефектами. Також можна створювати багаторівневі конструкції, які надають стелі об'єму та оригінальності. На сьогоднішній день натяжні стелі це найкраще рішення для втілення ваших сміливих фантазій і при цьому за адекватні гроші. Особливо це твердження вірне саме у приватному будинку, де висота потоків, як правило, більше, ніж у багатоквартирних будинках і це дає можливість створювати над головою справді шедеври!
  2. Практичність. Натяжні стелі мають високу вологостійкість, стійкість до плісняви та грибка, не вигоряють на сонці, не вимагають особливого догляду та ремонту. Вони легко миються звичайною водою чи спеціальними засобами. Крім того, натяжні стелі приховують усі нерівності та дефекти основної стелі, а також усі комунікації (проводи, труби, вентиляцію тощо), які можуть псувати вигляд приміщення.
  3. Довговічність. Натяжні стелі служать довго – від 10 до 20 років залежно від типу полотна та умов експлуатації. Вони не схильні до корозії, деформації, розтріскування або осипання. Вони також добре переносять усадку будинку, яка неминуча під час будівництва з дерева або інших матеріалів.
  4. Безпека. Натяжні стелі виготовляються із екологічно чистих матеріалів, які не виділяють шкідливих речовин у повітря. Вони також не горять і не підтримують горіння – при попаданні на них відкритого вогню вони лише плавляться, утворюючи отвори для диму.
  5. Функціональність. Натяжні стелі дозволяють реалізувати будь-які задуми щодо освітлення приміщення. Можна встановити будь-які світильники – точкові, лінійні, люстри, бра і т.д., а також використовувати підсвічування по периметру або контуру фігур. Також можна створювати ефект зоряного піднебіння або імітувати вікно з видом на природу.
  6. Герметичність. ПВХ натяжні стелі герметичні та не пропускають воду. Тому якщо у вас на другому поверсі прорвало трубу або потекла батарея, вода на перший поверх не потрапить.
  7. Поліпшення звукоізоляції та теплоізоляції. Натяжні стелі сприяють зниженню шуму в приміщенні за рахунок своєї еластичності та звукопоглинаючих властивостей полотна. Краще поглинають звук тканинні полотна. Якщо вам потрібне приміщення з високими звукоізоляційними характеристиками, наприклад, для домашнього кінотеатру, то фахівці Nova Stelya встановлять спеціальне акустичне натяжне полотно, яке має безліч дрібних (непомітних для очей) отворів, які відмінно розсіюють звукові хвилі, не допускаючи відлуння.
  8. Натяжні стелі також допомагають зберегти тепло в зимовий період і прохолоду в літній період за рахунок своєї здатності, що відбиває тепло, а також недопущення витоків повітря через можливі щілини в стелі. Крім того, за натяжною стелею можна легко сховати, прикріпивши їх до основної стелі, теплоізоляційні матеріали. Наша компанія Nova Stelya мала кілька замовлень від власників приватних будинків, які просили зменшити висоту стель і утеплити кімнати. Через різко зрослі ціни на енергоносії мати високі стелі стало невигідно.
  9. Швидкість монтажу. Однією з переваг натяжної стелі є оперативність монтажу та відсутність бруду при монтажних роботах. Натяжна стеля встановлюється за кілька годин, без необхідності вирівнювати та штукатурити основну стелю. При цьому не утворюється пил, бруд і будівельне сміття, які можуть зіпсувати меблі та оздоблення. Натяжна стеля дозволяє заощадити час та гроші на ремонт та прибирання.

Недоліки натяжних стель у приватному будинку

Незважаючи на всі переваги натяжних стель, у них є деякі недоліки, які слід враховувати при виборі і встановленні таких конструкцій. На щастя, їх небагато:

  1. Низька термостійкість. Натяжні стелі з ПВХ-плівки погано переносять низькі температури – при -5°C вони починають з'їжджатися та втрачати еластичність, а при -10°C можуть тріснути або порватися. Тому такі полотна не рекомендуються для неопалюваних приміщень або будинків з періодичним відключенням опалення. Гарна, але дорожча альтернатива – тканинні натяжні стелі. Вони не бояться негативних температур (до мінус 45 градусів), виглядають аристократично, багато, але коштують у 3-4 рази дорожче за ПВХ стелі.
  2. Складність монтажу. Встановлення натяжних стель потребує кваліфікованих спеціалістів та спеціального обладнання. Для встановлення ПВХ полотен обов'язково потрібний будівельний фен чи теплова гармата. Самостійно виконати цю роботу дуже складно та ризиковано – можна пошкодити полотно або отримати неякісний результат. Особливо це стосується складних конструкцій – багаторівневих стель, об'ємних стель і т.д.
  3. Ризик ушкодження. Натяжні полотна легко псуються від механічного впливу – гострих предметів (ножиць, голок), тварин. Щоправда, більшою мірою це стосується ПВХ натяжних стель. Тканинну стелю проколоти, порвати дуже складно.

Тепер щодо інших недоліків, які приписують до натяжних стель:

  1. Висока ціна. Можна часто зустріти твердження, що натяжні стелі коштують дорожче за інші види стельових покриттів (крім підвісних). Якщо просто порівняти вартість, наприклад, фарбування одного квадратного метра стелі або обклеювання її шпалерами або обшивки гіпсокартоном, то це дійсно так. Але слід врахувати таке:
    • При встановленні натяжних стель практично відсутні підготовчі роботи – основну стелю не потрібно вирівнювати, штукатурити, шпаклювати, як це відбувається перед фарбуванням, обклеюванням шпалерами і т. д. А це все витрати.
    • Натяжна стеля прослужить у 3-4 рази довше, ніж пофарбована або обклеєна шпалерами.
    • Тому вартість їх обробки потрібно множити в 3-4 рази. А якщо необхідно встановити на стелі додаткове освітлення, то вартість необхідно збільшувати багаторазово. Адже одна справа – прорізати отвір у натяжному полотні і встановити туди світильник, при цьому дроти до нього сховаються природним чином за полотном. Та інша справа – пробивати в основному стелі порожнину для встановлення світильника і штробити стелю, щоб непомітно підвести до нього дроти.
  2. Втрата висоти. Натяжні стелі займають певний простір під основною стелею – від 3 до 15 см залежно від типу конструкції та світильників. Так, це може бути критично для приміщень із низькими стелями. Але у випадку з приватним будинком, де стелі не такі, як у «хрущовках», це не критично.

Варіанти натяжних стель для приватного будинку

По суті, в приватному будинку можна встановлювати будь-які натяжні стелі, керуючись своїми перевагами та фінансовими можливостями.

Фахівці Nova Stelya пропонують наступне:

  1. ПВХ натяжні стелі. Будь-які кольори та відтінки (понад 150 варіантів) та найрізноманітніші фактури:
    • матові – універсальна фактура, підійде для будь-яких приміщень, на ній особливо виразно виглядає фотодрук;
    • сатинові – за рахунок відблисків, які вони відображають,
    • вони зроблять атмосферу в приміщенні більш затишною, на сьогоднішній день це одна з найпопулярніших фактур;
    • глянцеві – по суті, це дзеркальна поверхня, тому вона краща в невеликих темних приміщеннях, також є варіанти встановлення таких стель, навпаки, в залах, вітальні,
    • але в цьому випадку краще вибирати темніші колірні рішення.
    • Також ви можете замовити ПВХ натяжні полотна під дерево, шкіру, камінь, велюр, з блискітками тощо.
  2. Тканинні натяжні стелі. Складаються з поліестерової тканини шириною до 5 метрів без швів чи стиків. Тканина може бути пофарбована у різні кольори або мати фактуру під натуральний матеріал (оксамит, шовк). Вони не мають такого багатства кольорів та відтінків, як ПВХ стелі, але виглядають дуже благородно, аристократично. Також на тканині малюнки виглядають особливо виразно, нагадуючи справжні картини. Крім того, для будинків, які в холодну пору не опалюються, це єдиний вид натяжних стель, які можна встановлювати.
  3. Фотодрук. Малюнки на натяжному полотні значно прикрасять приміщення, зроблять його ексклюзивним. Популярний варіант полотна "Небо з хмарами". Це готове полотно, яке використовується як вставка у конструкцію. Небо з хмарами часто використовують у багаторівневих стелях у центрі кімнати. Складається повне враження, що у стелі є вікно, і через нього видно небо.

У компанії Nova Stelya ви можете замовити 3D малюнки. Це може бути як псевдооб'ємні малюнки, коли обсяг імітується спеціальними прийомами малювання, так і справжнє об'ємне зображення, яке являє собою спеціальну дворівневу стелю.

Спеціальні конструкції натяжних стель

Компанія Nova Stelya також пропонує різноманітні конструкції натяжних стель, які перетворять ваш будинок, зроблять його інтер'єр оригінальним та незабутнім.

Світлові стелі

Світлова натяжна стеля – це полотно, яке світиться рівномірно по всій площі або частинами. Це надає стелі яскравості та оригінальності, а також дозволяє регулювати освітлення в приміщенні. Для такої стелі потрібен спеціальний прозорий або напівпрозорий матеріал, а також підсвічування зі світлодіодних стрічок або ламп, які кріпляться до основної стелі.

Для світлової стелі відпадає потреба в основному освітленні у вигляді люстри. При включенні виглядає дуже ефектно. Але така стеля вимагає більш дорогого матеріалу та підсвічування, а також складнішого монтажу. Також вона потребує регулярного чищення від пилу та бруду.

Паряча стеля та парячі лінії

Паряча натяжна стеля – це полотно, яке здається відокремленим від стін лінією, що світиться. Це досягається за допомогою спеціального підсвічування та кріплення. Для цього застосовується спеціальний профіль із пазом для LED стрічки, яка світитиметься за контуром полотна. Підсвічування закривається прозорою вставкою. Полотно кріпиться гарпуном чи кліпсою. При включенні LED стрічки її світло маскує стик полотна зі стіною і здається, що стеля ширяє в повітрі.

У парячіх лініях також використовуються спеціальні профілі з пазом для світлодіодної стрічки. Але вони кріпляться до стелі і до них полотно кріпиться з обох боків. Тому такі профілі встановлюються у будь-якому місці стелі. Парячі лінія могуть бути прямою або вигнутою.

Тіньові стелі

Тіньові стелі – це види натяжних стель, які також створюють ефект ширяння полотна в повітрі. Вони відрізняються від парячих ліній і стель, що парять тим, що зазор між полотном і стіною не підсвічується, а навпаки, затемняється тінню. Це досягається тим, що використовується спеціальний профіль, в якому стик полотна з ним розташовується нижче ніж стик профілю зі стіною. І полотно затіняє цей стик. Таким чином, створюється контраст між світлим полотном та темною тінню на стіні. Тіньові стелі можуть бути виготовлені із ПВХ-плівки або тканини різних кольорів, фактур та дизайнів. Вони можуть бути однорівневими або багаторівневими, мати різні форми та контури.

Безщілинні стелі

Безщілинна натяжна стеля – це полотно, яке кріпиться до стін без видимого зазору та вставки. Це дає стелі акуратний та закінчений вигляд, як у гіпсокартонного. Для такої стелі потрібен спеціальний профіль Kraab, в який полотно заводиться руками або шпателем і фіксується притискним шнуром. Така стеля виглядає дуже стильно, але потребує ідеально рівних стін.

Багаторівневі натяжні стелі

Багаторівневі натяжні стелі – це стелі, які складаються з двох або більше рівнів різної висоти, форми та кольору. Вони створюють об'ємний та оригінальний ефект в інтер'єрі, а також дозволяють зонувати простір. Поєднуючи різні кольори, фактури полотен, використовуючи фотодрук та вбудовані точкові світильники та світлодіодні стрічки можна створити над головою справжню казку. Для багаторівневих конструкцій дизайнери Nova Stelya створюють спеціальний дизайн, щоб замовник на власні очі побачив, що в результаті вийде і при необхідності вніс свої корективи. Правда, така стеля вимагає більш дорогих матеріалів та складної роботи монтажників. Також вона забирає більше висоти, аніж однорівневу стелю, але для більшості приватних будинків це не критично.

Apply стелі

Apply стелі – це натяжні стелі з декоративними вирізами, які створюють оригінальний та ефектний вигляд в інтер'єрі. Вирізи можуть бути різних форм, розмірів та розташування. Вони можуть імітувати різні фігури, візерунки, орнаменти чи малюнки. Для таких стель потрібен спеціальний профіль, який кріпиться до основної стелі, і плівка або тканина, яка обтягує профіль та має вирізи.

Об'ємні стелі

У приватних будинках із високими стелями можна створювати таке диво, як об'ємні натяжні стелі. ПВХ плівка для натяжних стель дуже гнучка і може набувати різних форм. Наприклад, можна зробити стелю у вигляді хвиль, куполів, арок тощо. Для цього потрібні профілі потрібної форми. Для цього на профілях робляться з кроком 5-10 мм надрізи, потім їх гнуть у потрібну форму і за допомогою кронштейнів або безпосередньо кріплять до стін та стелі, створюючи каркас. Потім цей каркас натягують полотно. Це складна робота, яку краще довірити професіоналам.

Особливості монтажу натяжних стель у приватному будинку

Існує ряд нюансів, які необхідно врахувати під час встановлення натяжних стель у приватному будинку:

  1. Не варто встановлювати натяжну стелю відразу після будівництва будинку, так як вона напевно дасть усадку. Усадка – це процес зміни розмірів та форми будови під впливом власної ваги та зовнішніх факторів. Усадка може призвести до появи тріщин на стінах і стелі, а також перекосу конструкцій. Натяжні стелі добре адаптуються до усадки будинку, тому що вони мають високу еластичність і здатні розтягуватися та стискатися без втрати якості. Але якщо усадка буде значнішою, на полотні можуть з'явитися складки або воно лусне (особливо, якщо це ПВХ полотно).
  2. У випадку дерев'яних стель у будинку, необхідно прибрати з них всю потерть, яка може з часом осипатися на стелю. Також слід обробити дерево антисептиком.
  3. Якщо у будинку є піч, необхідно убезпечити натяжне полотно від надмірного нагрівання. Інакше воно може зруйнуватися чи виділяти шкідливі речовини. Для цього димар потрібно оточити брусами, зробивши термокаркас. А вже до нього кріпити профілі для натяжної стелі.

Як бачите, натяжна стеля в приватному будинку – це відмінний варіант обробки підстельного простору.

При утрудненні вибору конкретного варіанту наші дизайнери охоче прийдуть на допомогу. Звернувшись до компанії Nova Stelya ви гарантовано отримуєте:

Якщо ви хочете мати унікальний дизайн, наші дизайнери розроблять проект з огляду на всі ваші побажання. А його візуалізація покаже вам, як виглядатиме ваша квартира-студія після ремонту. Телефонуйте у Nova Stelya!

Питання та відповіді

🤗 Який матеріал краще вибрати для натяжної стелі?

Вибір матеріалу залежить від типу будинку, клімату, бюджету та особистих переваг. Загалом, можна виділити два основні типи матеріалів: ПВХ плівка та поліестерова тканина. Плівка буває різних кольорів, фактур та форм, але вона погано переносить низькі температури та легко ушкоджується. Тканина більш стійка до механічних впливів та холоду, але вона має менше варіантів дизайну та коштує дорожче. При труднощі з вибором фахівці Nova Stelya підкажуть вам оптимальний варіант для вашого будинку, враховуючи ваші уподобання та фінансові можливості.

🤗 Які переваги натяжної стелі в приватному будинку перед іншими видами оздоблення?

Натяжна стеля має ряд переваг перед іншими видами стельових покриттів, такими як штукатурка, гіпсокартон, панелі та ін. Натяжна стеля швидко монтується, добре приховує недоліки основної стелі, забезпечує тепло- та звукоізоляцію, вологостійкість, простоту у догляді, естетичний вигляд. Натяжна стеля також адаптується до усадки будинку і не потребує ремонту 15-20 років.

🤗 Чи можна встановити натяжну стелю в басейні приватного будинку?

Так, натяжну стелю можна встановити в басейні приватного будинку, якщо вибрати ПВХ-плівку або спеціальну стелю для басейнів. Цей матеріал стійкий до високої вологості і навіть захищає основну стелю та перекриття від протікання. Крім того, з натяжною стелею можна створити гарний та оригінальний дизайн у басейні приватного будинку.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо