Чорна натяжна стеля: сміливий, стильний та модний вибір

Натяжні стелі стають все популярнішими. Це зумовлена високою функціональністю та красивим зовнішнім виглядом у поєднанні з прийнятною ціною. Важливу роль привабливому зовнішньому вигляді натяжної стелі грає можливість вибрати його колір з великої кількості варіантів. Але чи можна встановлювати чорну натяжну стелю?

Чорний колір – це символ елегантності, розкоші та загадковості. Він може створити контраст, акцент чи гармонію в інтер'єрі, залежно від поєднання з іншими кольорами та фактурами. Однак чорний колір також має свої особливості та складності, які потрібно враховувати при виборі чорної натяжної стелі. У цій статті, заснованій на десятирічному досвіді встановлення натяжних стель у Києві та області фахівцями компанії Nova Stelya, ми розповімо про переваги та недоліки чорної натяжної стелі. Про різні фактури чорного полотна, про поєднання чорного з іншими кольорами в натяжних стелях, а також про те, як чорна натяжна стеля вписується в різні стилі інтер'єру та кімнати.

Переваги чорної натяжної стелі

Чорна натяжна стеля має ряд переваг перед іншими кольорами:

Чорний колір дуже вимогливий щодо дизайну. Він вимагає дуже точного підбору інших елементів дизайну – кольору стін, меблів. Якщо ви хочете мати чорну натяжну стелю, ми радимо звернутися до дизайнерів компанії Nova Stelya. Вони мають досвід створення проектів із чорною стелею. Тож запропонують оптимальний варіант. В іншому випадку ви можете отримати в результаті похмуре, незатишне приміщення.

Поєднання чорного та інших кольорів у натяжних стелях

Чорна натяжна стеля може бути не тільки однотонною, а й комбінованою з іншими кольорами. Таке рішення дозволяє створити цікаві ефекти, розділити простір на зони, наголосити на певних елементах інтер'єру або просто розбавити монотонність. Ось деякі приклади поєднання чорного та інших кольорів у натяжних стелях:

 1. Чорно-біла стеля – це класичне та елегантне поєднання, яке підходить для будь-якого стилю та приміщення. Чорний і білий кольори можуть бути розподілені за різними рівнями стелі, по периметру або по центру, по діагоналі або по колу у вигляді візерунків або геометричних фігур. Така стеля виглядатиме стильно і сучасно.
 2. Чорно-червона стеля – це яскраве та зухвале поєднання, яке надає інтер'єру динаміки, пристрасті та енергії. Чорні та червоні кольори можуть бути використані в рівних пропорціях або у вигляді акцентів. Така стеля добре виглядатиме у вітальні, спальні або кабінеті.
 3. Чорно-золота стеля – це розкішне та вишукане поєднання, яке створює атмосферу урочистостей, благополуччя та величі. Чорний і золотий кольори можуть бути представлені у вигляді глянсового полотна із золотистими вкрапленнями, у вигляді чорного полотна із золотим підсвічуванням або у вигляді чорного полотна із золотими елементами декору. Така стеля відмінно підходить для класичного, бароко або арт-деко.
 4. Чорно-дерев'яна стеля – це оригінальне та незвичайне поєднання, яке створює контраст між холодним та теплим, гладким та фактурним, сучасним та традиційним. Чорні та дерев'яні кольори можуть бути представлені у вигляді чорного полотна з дерев'яними балками, у вигляді чорного полотна з дерев'яними панелями або у вигляді чорного полотна з дерев'яними малюнками. Така стеля буде цікаво виглядати в лофті, скандинавському чи етнічному стилі.

Чорний колір та фактура натяжної стелі

Чорна натяжна стеля може мати різну фактуру: матову, сатинову або глянсову. Кожна з них має свої особливості та впливає на сприйняття інтер'єру.

 1. Матова чорна стеля – це найспокійніший і найсуворіший варіант, який не відбиває світло і не створює блиску. Але в цьому випадку необхідно подбати про сильне освітлення, щоб приміщення не виглядало надто темним, а значить похмурим.
 2. Сатинова чорна стеля – це компромісний варіант між матовим та глянцевим. Вона має невеликий блиск, але не відбиває світло так сильно, як глянець, надає приміщенню затишок та теплоту. Сатинова чорна стеля добре поєднується з різними стилями інтер'єру, від класичного до сучасного.
 3. Глянцева чорна стеля – це найефектніший і найдраматичніший варіант, який створює ілюзію дзеркальної поверхні. Вона відображає світло та кольори, збільшуючи простір і роблячи його яскравішим та насиченішим. Якщо у вас низькі стелі, то єдиний варіант для темного кольору, це глянсова фактура. Глянцева чорна стеля вимагає акуратного підбору освітлення, меблів та декору, щоб не створити перевантаженості чи хаосу.

Чорна натяжна стеля у різних стилях інтер'єру

Чорна натяжна стеля може бути використана в різних стилях інтер'єру, надаючи їм певний характер та настрій. Ось деякі приклади:

 1. Класичний стиль – чорна натяжна стеля в класичному стилі може бути матовим або сатиновим, із золотими або срібними елементами декору, такими як ліпнина, розетки, багети. Така стеля гармоніюватиме з білими або світлими стінами, темними або контрастними меблями, а також з розкішними тканинами та аксесуарами.
 2. Бароко – чорна натяжна стеля в бароко може бути глянсовою або сатиновою, з вишуканими візерунками, малюнками або фресками. Така стеля поєднуватиметься з темними або насиченими кольорами стін, витонченими та масивними меблями, а також з багатими тканинами та предметами мистецтва.
 3. Модерн – чорна натяжна стеля в модерні може бути матовою або глянсовою, з геометричними або квітковими мотивами. Така стеля підходитиме до світлих або пастельних кольорів стін, простих і елегантних меблів, а також з мінімалістичними тканинами та аксесуарами.
 4. Ампір – чорна натяжна стеля в ампірі може бути матовим або сатиновим, з зоряним небом або астрономічні карти. Така стеля буде відповідати темним або контрастним кольорам стін, розкішними та витонченими меблями, а також з шовковими тканинами та античними предметами.
 5. Хай-тек – чорна натяжна стеля в хай-теку може бути глянсовою або матовою, з металевими або скляними елементами, такими як труби, дроти, світлодіоди. Така стеля гармоніюватиме з сірими або синіми кольорами стін, функціональними та сучасними меблями та аксесуарами.
 6. Етно-стилі – чорна натяжна стеля в етно-стилях може бути матовим або сатиновим, з національними або екзотичними візерунками, малюнками або символами. Така стеля поєднуватиметься з яскравими або натуральними кольорами стін, оригінальними та колоритними меблями, а також з етнічними тканинами та аксесуарами.

Чорна натяжна стеля: як правильно вибрати освітлення

Чорна натяжна стеля – це ефектний та оригінальний елемент інтер'єру, який може надати приміщенню елегантності, розкіш та таємничість. Однак, щоб чорна стеля не створювала пригнічувального та депресивного настрою, потрібно правильно вибрати освітлення, яке пом'якшуватиме чорний колір і створюватиме цікаві ефекти. Ось деякі поради та рекомендації щодо вибору освітлення для чорної натяжної стелі:

 1. Враховуйте фактуру чорної стелі. Глянцева стеля виглядає як чарівне дзеркало, що відбиває світло та поглиблює простір. Для такої стелі підійдуть люстри, споти, світлодіодні стрічки, які посилюватимуть лаковий ефект. Матова стеля виглядає спокійніше і строго, але вимагає досить яскравого освітлення, інакше кімната буде похмурою. Для такої стелі підійдуть LED-панелі, ультратонкі LED-світильники, які рівномірно розподілятимуть світло по поверхні. Сатинова стеля виглядає м'якше і тепло, але не так блищить, як глянець. Для такої стелі підійдуть люстри з плафонами із матового скла або тканини, які створюватимуть затишну атмосферу.
 2. Враховуйте розмір та форму приміщення. Чорна стеля візуально зменшує висоту та площу кімнати, тому потрібно використовувати різні джерела світла, щоб компенсувати цей ефект. Для просторих та високих приміщень можна використовувати дворівневі стелі з підсвічуванням по периметру або в центрі. Для маленьких та низьких приміщень можна використовувати точкові світильники або світлодіодні стрічки вздовж стін або контуру меблів. Також можна використовувати дзеркала або дзеркальні поверхні, які відображатимуть світло і збільшуватимуть простір.
 3. Враховуйте стиль та колірну палітру інтер'єру. Чорна стеля поєднується з будь-якими квітами, але потрібно підбирати правильний баланс між темним та світлим. Для контрасту можна використовувати білі або яскраві кольори для стін, підлоги, меблів та аксесуарів. Для гармонії можна використовувати сірі або пастельні кольори для стін, підлоги, меблів та аксесуарів. Також потрібно підбирати освітлення відповідно до стилю інтер'єру. Для сучасних стилів підійдуть геометричні форми світильників, для класичних стилів – витончені люстри з кришталем або тканиною, для еклектичних стилів – незвичайні світильники з малюнками чи орнаментами.

Правильно підібране освітлення може перетворити приміщення з чорною стелею на ефектне, оригінальне та затишне, а неправильно підібране – на темне, похмуре та пригнічує. Тому потрібно враховувати фактуру чорної стелі, розмір та форму приміщення, стиль та колірну палітру інтер'єру, а також свої особисті уподобання та смак. Ще раз повторимося, чорна натяжна стеля, у т.ч. і в частині освітлення потребує високого професіоналізму. Так, вона може забезпечити оригінальність, неповторний аристократизм, вишуканість. Але варто трохи помилитись і ви отримаєте похмуре темне приміщення. Тому звертайтеся за допомогою до професіоналів.

Чорна натяжна стеля в інтер'єрах різних кімнат

Чорна натяжна стеля може бути встановлена в будь-якій кімнаті квартири або будинку, але при цьому потрібно враховувати особливості та призначення кожного приміщення. Ось деякі поради.

 1. Вітальня – центральна кімната, в якій можна виявити свою фантазію та сміливість. Тут можна використовувати чорну стелю будь-якої фактури та поєднання з іншими кольорами, залежно від стилю інтер'єру та особистих уподобань. Головне, щоб стеля не пригнічувала атмосферу і не робила кімнату темною та похмурою. Для цього потрібно забезпечити хороше освітлення, вибрати світлі або яскраві стіни та меблі, додати дзеркала або інші поверхні, які добре відбивають світло.
 2. Зал – як і вітальня, це теж центральна кімната житла. Чорна натяжна стеля для зали – це сміливе та незвичайне рішення, яке потребує правильного підбору освітлення, кольорів та деталей. Щоб чорна стеля не зробила залу темною і тісною, потрібно:
  • вибирати її лише для просторих та високих приміщень;
  • поєднувати її зі світлими або яскравими кольорами стін, підлоги, меблів та аксесуарів;
  • вибирати фактуру стелі відповідно до стилю інтер'єру;
  • додавати деталі декору, які будуть відображати вашу індивідуальність та смак.
 3. Спальня – кімната, в якій потрібно створити атмосферу затишку, романтики та спокою. Тут можна використовувати чорну стелю матової або сатинової фактури, яка поєднуватиметься з пастельними або теплими кольорами стін та меблів, м'якими тканинами та текстилем. Така стеля створюватиме контраст і акцент, але не дратуватиме очі і заважатиме сну.
 4. Дитяча кімната – кімната, в якій потрібно створити атмосферу радості, гри та розвитку. Однозначно всю стелю чорним робити не можна. Більше того, він має бути не основним кольором. Чорним кольором можна робити вставки в натяжне полотно білого або іншого світлого кольору. Виняток може бути зроблений для стелі "Зоряне небо". Але і в цьому випадку на ньому повинні бути намальовані яскравими фарбами комети, планети і т. д. Інші деталі інтер'єру повинні бути світлими та яскравими.
 5. Кабінет – кімната, в якій потрібно створити атмосферу роботи, концентрації та серйозності. Тут можна використовувати чорну стелю матової або глянсової фактури, яка поєднуватиметься з дерев'яними або металевими елементами меблів, картами, глобусами або іншими предметами робочого декору. Така стеля буде створювати ефект суворості та авторитетності, який сприятиме продуктивності та успіху.
 6. Кухня – кімната, в якій потрібно створити атмосферу апетиту, гостинності та комфорту. Тут необхідно використовувати чорну стелю матової або сатинової фактури, яка поєднуватиметься з білими або яскравими кольорами фартухів, шаф та столової групи. Така стеля надаватиме кухні сучасність, чистоту та блиск. Однак потрібно враховувати, що потрібно забезпечити достатнє освітлення, щоб не створювати темряви та зневіри.
 7. Передпокій – це приміщення, в якому потрібно створити атмосферу вітання, зручності та функціональності. Тут можна використовувати чорну стелю, яка буде поєднуватися з будь-якими кольорами стін, підлоги та меблів. Вона буде створювати контраст і акцент, а також приховувати будь-які недоліки основи. Однак потрібно враховувати, що чорна стеля у передпокої може зменшити простір і висоту, тому вона підходить лише для просторих та високих приміщень. Також, враховуючи, що в передпокої може бути багато пилу, принесеного на одязі, фактура чорної натяжної стелі має бути матовою.
 8. Ванна кімната – кімната, в якій потрібно створити атмосферу релаксації, гігієни та краси. Тут можна використовувати чорну стелю глянцевої або сатинової фактури, яка поєднуватиметься з білими або сірими кольорами плитки, сантехніки та аксесуарів. Така стеля буде створювати ефект дзеркала або води, який сприятиме розслабленню та умиротворенню. Однак потрібно враховувати, що чорна стеля у ванній може вимагати частого чищення, тому що на ньому можуть з'являтися розлучення від води та мила.

Чорна натяжна стеля в інтер'єрі громадських закладів

Чорний колір для натяжної стелі значно популярніший у громадських закладах – нічних клубах, арт-кафе, салонах краси. Наведемо загальні рекомендації щодо його використання для різних типів подібних закладів.

 1. Нічні клуби – для цих закладів підійде глянсова чорна стеля з підсвічуванням або світлодіодними стрічками, який буде створювати ефект дзеркала чи водної поверхні. Така стеля надаватиме інтер'єру блиск, розкіш та гламур. Вона вимагає хорошого освітлення та акуратного підбору меблів та аксесуарів, щоб не перевантажити простір.
 2. Арт-кафе – для цих закладів підійде матова або сатинова чорна стеля з малюнками або орнаментами, який поєднуватиметься з яскравими або абстрактними малюнками на стінах, геометричними формами меблів, металевими або скляними деталями. Така стеля створюватиме динаміку, експресію та надаватиме оригінальності арт-кафе.
 3. Салони краси – для цих закладів підійде чорна стеля із золотистими або сріблястими візерунками або орнаментами, який буде поєднуватися з білими або сірими кольорами стін, плитки, сантехніки та аксесуарів. Така стеля створюватиме атмосферу релаксації, гігієни та краси.

Чорна натяжна стеля та психологія

Чорна натяжна стеля може різний вплив на психологію людини, залежно від її характеру, настрою та переваг.

Для деяких людей чорний колір може бути символом:

Для інших людей чорний колір може бути символом:

Тому при виборі чорної натяжної стелі потрібно враховувати свої емоції, відчуття та асоціації, що викликає цей колір. Також потрібно підбирати правильні поєднання з іншими кольорами, фактурами та деталями інтер'єру, щоб не створювати дисгармонії та дискомфорту.

Чорна натяжна стеля – це сміливий та стильний вибір, який може перетворити будь-який інтер'єр і надати йому характеру та родзинки. Однак потрібно вміти правильно використовувати цей колір, враховуючи його особливості, переваги та недоліки. Тоді чорна натяжна стеля радуватиме око і душу, а не пригнічуватиме і дратуватиме.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо